Inteligentné ženy sa často uchyľujú k... Toto zistenie prekvapuje

Ak ste nahnevaná, vypustíte z úst jednu či dve nadávky? Alebo si radšej zahryznete do jazyka a svoju zlosť v sebe "udusíte" bez použitia nepekných slovíčok...

20.07.2021 13:00
Pozor na nadávky, ktoré mu adresujete Foto:
Dávate si pozor na nadávky? Možno ani nemusíte...
4

Vedci z „University of Rochester“ prišli so zaujímavým zistením, ktoré poukazuje práve na súvislosť s nadávaním a inteligenciou žien. A toto zistenie vás určite prekvapí, hovorí totiž, že… Jedna vec, ktorú inteligentné ženy robia obzvlášť často, sa nedá veru nazvať správaním sa dámy.

Výsledky štúdie ukázali, že inteligentné ženy s väčšou pravdepodobnosťou použijú vo vhodnej chvíli nadávku ako ženy s nižším IQ.

single žena, zúfalá žena, problém, starosti Čítajte viac Riešiť problémy tu a teraz? Pre tieto znamenia zverokruhu priam nemožná misia

Ale nadávok sa týka aj iná štúdia, pod ktorú sa podpísala univerzita v britskom Keele (University of Keele), ktorá hovorí o fyzickej zdatnosti. Ľudia, ktorí si počas cvičenia občas zanadávajú, sa vyznačujú dlhšou fyzickou výdržou. Tí istí vedci zároveň zistili, keď merali „účinky“ nadávania na toleranciu bolesti, že väčšinou dokážeme znášať bolesť, keď sme vulgárni. Prečo? Každá nadávka totiž posiela správu do oblasti amygdaly v mozgu: nie sú to samotné nadávky, ktoré majú takú moc, ale citová a fyzická reakcia, ktorá vzniká pri ich vyslovovaní, čo nám dáva tú dávku energie, ktorá nám v takej chvíli prospeje.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
4 debata chyba
Viac na túto tému: #vulgarizmy #psychika #nadávky

+ Spestrite si svoju stravu zeleninou a ovocím, prospeje vám to.
Neskrižujte plány vašich kolegov, začnite sa...

+ Zabudnite dnes na alkoholické nápoje, nechajte si to na iný deň.
Šťastie peniazmi nedosiahnete, myslite na iné...