Usteliete si ráno posteľ či nie? Ste zvedaví, čo to o vás vypovedá

28.10.2020 15:00
slovek, spanok, postel
Dlho spíte a na ustlanie postele nemáte ráno ani pomyslenie? Autor:

Aké vlastnosti majú ľudia, ktorí sa ráno o svoju posteľ po jej opustení viac nezaujímajú?

Zvyknete si po prebudení ustlať posteľ alebo nie? Ak patríte k tým, ktorý túto aktivitu ráno úspešne ignorujú, potom máte podľa zverejnenej štúdie isté charakterové črty. Ste zvedaví, aké?

Psychológovia uskutočnili pre stránku Sleepopolis.com štúdiu na vzorke 2 000 Američanov – výsledky hovoria o tom, ako sa líšia charaktery dvoch skupín – tej, čo si posteľ ustelie a druhej, ktorá tak nerobí.

Tí účastníci, ktorí sa ráno o svoju posteľ po jej opustení nezaujímali, sú podľa štúdie plachí, náladoví, sarkastickí a zvedaví. Celkovo sú tichší, lenivejší, radi spia a ráno potrebujú viac času na rozbeh do nového dňa. Výsledky štúdie ukázali, že ľudia, ktorí ráno automaticky ustelú posteľ, sú športovejšie založení ako ostatní. Celkovo boli aktívnejší a ráno bez problémov vstali z postele, mnohí nemuseli čakať ani na zazvonenie budíka.

Vedci, zaoberajúci sa spánkom, preto odporúčajú ustlať posteľ hneď po prebudení, aby ste mohli začať deň sviežo a jej ustlaním symbolicky „dať zbohom“ noci. To človeku prinesie viac energie a lepší štart do nového dňa.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vstávanie #povaha #posteľ #charakter
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Potrebujete pohyb, pokiaľ sa vám nechce cvičiť, môžete sa prechádzať.
Pracujte pomaly avšak...

+ Telo aj psychika budú potrebovať pokoj, vhodné je ísť na masáž.
Štedrosť sa dnes ukáže v podobe vysokých...