Ako zaspať za 10 alebo 120 sekúnd. Máme podrobný návod

17.09.2020 13:00
spánok, posteľ, nespavosť
Ľuďom s problematickým zaspávaním sa môžu uvedené časy javiť ako číra utópia. Autor:

Ľuďom s problematickým zaspávaním sa môžu uvedené časy javiť ako číra utópia. Avšak existujú jedinci, ktorí zaspia prakticky okamžite po tom, ako zaujmú horizontálnu polohu. K takémuto ideálu sa môžete priblížiť pomocou špeciálne vyšľachtených techník na zaspávanie. Žiadna chémia, iba praktické cvičenia.

Vojenská technika

Túto metódu na extrémne rýchle zaspávanie predstavila verejnosti prvý raz Sharon Ackerman vo svojej knihe Relaxuj a vyhrávaj. Pôvodne bola vytvorená pre elitných vojakov, ktorým umožňuje tráviť v posteli čo najmenej času a využiť ho čo najefektívnejšie. Dokonca počíta s tým, že bude potrebné zaspať aj posediačky, v nepokojnom, či hlučnom prostredí. Aplikácia spočíva niektorých jednoduchých krokoch:

  • Uvoľnite tvár, jazyk, líca, čelo, celú oblasť hlavy,
  • uvoľnite ramená tým, že sa ich snažíte zasadiť čo najnižšie,
  • uvoľnite hrudník, brucho, nohy, stehná aj lýtka,
  • na 10 sekúnd sa preneste mysľou na krásne miesto, do relaxačnej scény
  • ak to nejde, 10 sekúnd si opakujte: „Nemysli“.

Počas tejto doby by ste mali zaspať. Netreba však mať veľké oči, že sa vám to podarí na prvý raz. Kým dotiahnete metódu do úspešného konca môže to trvať aj niekoľko mesiacov. No oplatí sa ju skúšať. Pokojne aj opakovať viac ráz po sebe. Nič sa vám nemôže stať, maximálne zaspíte.

Ako zaspať do 120 sekúnd

Technika, ktorá vychádza z Oxfordskej štúdie z roku 2002. Bolo v nej dokázané, že nie vždy je možné a vhodné aktívnu myseľ, ktorá premýšľa napríklad nad prácou vypnúť a uspať. Preto prišli s technikou, ktorá môže pomôcť aj rozrušenej mysli prehodiť výhybku na príjemný obraz, ktorý vás uspí.

  • Pokojne si ľahnite a zhlboka sa nadýchnite aspoň desaťkrát,
  • svoju myseľ sa nesnažte upokojiť, ak pracuje na plné obrátky, ale nasmerujte ju na vytvorenie vysnívaného obrazu,
  • predstavte si úspech, vizualizujte váš sen, predstavte si, ako sa k nemu dostanete,
  • rovnako môžete mysli naservírovať iné aktívne predstavy. Myseľ to zamestná, ale zároveň odvedie od stresu,
  • následne môžete pridať aj relaxačné prvky ako je plavenie sa na člne po vode, prechádzku v lese, aktívnu predstavu pohybu a spánok by sa mal začať vkrádať na vaše viečka.

Tento spôsob zaspávania je o niečo dlhší, ale pre mnoho ľudí, ktorým pri líhaní si do postele pracuje myseľ na plné obrátky, funguje spoľahlivo. Vyskúšajte ho na sebe. Opäť to bude potrebovať pár týždňov tréningu, ale môžete sa výrazne posunúť v riešení problémov so zaspávaním.

Navyše ak necháte myseľ na takýto príjemný voľnobeh, často sa vám môžu dokonca objaviť aj riešenia komplikovaných životných situácií samé od seba. A zaspíte ešte lepšie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zaspávanie #spánok #kvalitný spánok #dobrý spánok #ako dobre zaspávať
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zistíte potrebné informácie ohľadom zdravotného stavu.
Najvyšší čas urobiť poriadok v dome,...

+ Zmeníte večerné cvičenie za ranné a budete mať celý deň dosť energie.
Naplánujete oslavu so známymi a...