Cvičenie neprospieva len telu: Viete, ktoré benefity prináša vašej duši?

07.07.2020 13:00
strečing, tréning, žena, cvičenie
S cvičením vstupuje do nášho života radosť. Autor:

Fyzická aktivita posilňuje kondíciu, ale prináša tiež mnoho psychologických benefitov a redukuje stres. Tréning posilňuje morálno-vôľové vlastnosti, ktoré sú užitočné aj v práci.

Či sa už potrebujete naučiť nové znalosti, lepšie zvládať stres alebo nebodaj všetko naraz, v kombinácii s cvičením pracuje váš mozog omnoho účinnejšie. Viete teda takto všetky úlohy podobnej dôležitosti zvládnuť lepšie, rýchlejšie a efektívnejšie, hovorí profesionálny tréner Ľuboš Gsch. Dodal, že je dokázané, že mozog pracuje v sprievode fyzického tréningu lepšie a to má pozitívny vplyv na osvojovanie vedomostí.

Cvičenie pomáha aj pocitovo. To vzniká vďaka uvoľňovaniu endorfínov, ktoré takto priamo ovplyvňujú náladu a dokážu tlmiť aj bolesť, doplnil Gsch. Podľa odborných štúdií dokáže cvičenie pomôcť potlačiť depresiu či úzkosť veľmi efektívne a to bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Počas pohybovej aktivity tiež človek zvyčajne nemá čas sa zaoberať negatívnymi myšlienkami. Vyčistí si hlavu a neskôr podľa Gscha dokáže vyriešiť svoje ťažkosti. Pohyb tiež pomáha prekrviť telo a nájsť motiváciu, keď človek vidí výsledky svojej snahy.

Cvičenie rozhodne pomôže predĺžiť aktívne roky života a zabezpečiť, aby človek vedel plnohodnotnejšie fungovať aj ‚na staré kolená‘. Endorfíny pomáhajú človeku skvalitniť jeho bežné dni, bude sám so sebou viac spokojný a účinne zabojuje s negatívnymi vplyvmi, dodáva Gsch.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Telo #psychika #cvičenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku