Absolútna bomba pre imunitu? Volá sa rakytník rešetliakovitý!

Vitamín C je dobrý pre náš imunitný systém. Nikdy sme ho nepotrebovali viac, ako teraz. Vďaka týmto druhom ovocia a zeleniny sa ním skutočne zásobíte!

15.04.2020 09:00
rakytník Foto:
Rakytník je obľúbený aj u vegetariánov a vegánov, pretože toto jasnožlté ovocie má vysoký obsah vitamínu B12.
debata

Kivi, zázvor či pomaranče – tieto potraviny s vysokým obsahom vitamínu C, ktoré musíme dovážať, neobsahujú toľko vitamínu C, ako sa o nich traduje. 100 gramov kivi asi 100 mg, pomaranče len slabých 50. Veľa druhov zeleniny obsahujú dokonca viac vitamínu C ako preslávené citrusové plody. A potom sú tu ešte „bomby“, ktoré obsahujú veľa vitamínu C ako je acerola (1700 mg na 100 g), šípky (1250 mg na 100 g), či rakytník rešetliakovitý(265 mg na 100 g). Ten sa už pestuje aj na Slovensku.

Rakytník obsahuje nielen vitamíny A, B, C a E, ale tiež poskytuje dostatok betakaroténu, čo je mimoriadne dôležité pre tehotné ženy. Rakytník je tiež bohatý na železo, horčík a zinok. Je obľúbený aj u vegetariánov a vegánov, pretože toto jasnožlté ovocie má okrem iného aj vysoký obsah vitamínu B12.

Iné potraviny

Hlavne v týchto časoch koronakrízy by sme mali dbať na zdravú stravu a dávať pozor na to, aby sme neoslabili imunitný systém. Okrem rakytníka to docielime aj inými potravinami ako je chren, kel, cvikla či šípky.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #imunitný systém #vitamín C #rakytník #koronavírus

+ Ak potrebujete odbornú pomoc, obráťte sa na odborníka.
Plňte si svoje sny nech to stojí čo to stojí, peniaze...

+ Hydratácia a zdravé stravovanie zvýšia vašu energiu a pohodu.
Investujte do seba, dlhodobé výnosy prekonajú...