Trik na ploché bruško: Vtiahnúť a správne dýchať!

, 19.11.2019 09:00
brucho, tuk, obezita
Po plochom brušku bez námahy túžime viacerí... Autor:

Brušáky vám už lezú na nervy a šport vám nič nehovorí? Napriek tomu však chcete mať ploché brucho? Pozrite sa s nami na cvik, pri ktorom sa musíte zamerať len na dýchanie.

Po plochom brušku bez námahy túžime viacerí… Keby len existovala taká metóda, ktorá by bola bezbolestná, lacná, bez jaziev a vďaka ktorej by sme sa raz a navždy zbavili brušného tuku… A keby vám niekto povedal, že také niečo existuje? Že naozaj existuje „brušný vysávač“? Nejde o nový vymyslený stroj na posilňovanie, ale jednoduché cvičenie, ktoré môžete trénovať kedykoľvek počas dňa a kdekoľvek sa práve nachádzate.

Je to jednoduché:

Zhlboka sa nadýchnite
Zadržte dych na 3 až 5 sekúnd
Potom veľmi pomaly vydýchnite
Teraz pevne vtiahnite brucho, najviac ako dokážete, predstavte si, že ste vysávač
Vydržte 20 sekúnd, popritom pomaly a pokojne dýchajte
Pomaly uvoľňujte napätie

Prečo to funguje?

Toto cvičenie, požičané z jogy, trénuje nielen vonkajšie, ale aj hlboké brušné svaly. Čo od toho môžeme očakávať? Ak to robíte niekoľkokrát denne (napríklad počas čakania pri pokladni v supermarkete alebo na kancelárskej stoličke), svaly budú posilňované napínaním a uvoľňovaním. Vo všeobecnosti však, žiaľ, platí anglické úslovie: „Abs are made in the kitchen.“ Tehličky sú viditeľné totiž iba pri nízkom obsahu telesného tuku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vysávač #nádych #jóga #brušný tuk #brucho
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku