Špinenie namiesto menštruácie? Jasný príznak tehotenstva?

, 21.10.2019 13:00
vagína, pošva, menštruácia, nohavičky, spodná...
Ak vylúčite tehotenstvo, existuje ešte niekoľko dôvodov, ktoré môžu súvisieť so špinením. Autor:

Namiesto menštruácie sa dostaví hnedé špinenie. Prečo? Môže to naznačovať tehotenstvo? Ak nie, čo iné?

Špinenie ako prvý príznak tehotenstva?

Tehotenských príznakov je veľa, špinenie namiesto menštruácie môže byť jedným z nich. V tomto prípade sa vysvetľuje ako krvácanie pri uhniezďovaní embrya. Avšak ako jednoznačný príznak tehotenstva to rozhodne nie je. Ak si chcete byť istá, či ste tehotná, najistejšou metódou po vynechaní menštruácie je spraviť si tehotenský test. Pri negatívnom výsledku môže mať špinenie aj úplne iný dôvod.

Čo ešte môže znamenať?

Ak vylúčite tehotenstvo, existuje ešte niekoľko dôvodov, ktoré môžu súvisieť so spomínaným špinením. Ak máte zároveň aj bolesť brucha, môže ísť o myóm. Ten sa môže prejaviť vo forme cysty alebo polypov v maternici, či na vaječníkoch. Samozrejme, do úvahy prichádzajú aj nevinné spúšťače ako je stres, výkyvy hormónov alebo zmena podnebia. Žiaľ, špinenie môže byť aj príznakom zápalu pošvy či maternice, rakoviny vagíny, maternice alebo príznakom poruchy štítnej žľazy.

Smer lekár

Bez ohľadu na to, čo mohlo spôsobiť vaše krvácanie, resp. špinenie, v každom prípade by ste mali absolvovať gynekologické vyšetrenie. Ak ide o zdravie, nestrácajte čas a vyšetrenie zbytočne neodkladajte.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vaječníky #tehotenstvo #špinenie #myóm #maternica #bolesť brucha
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku