Trpíte nespavosťou? Vymaľujte si spálňu na...

, 17.10.2019 15:00
spanok, žena
Ak chcete staviť na istotu, vymaľujte si spálňu tmavými modrými tónmi, zelenými alebo zemitými odtieňmi. Autor:

Často trpíte nespavosťou, v noci sa neustále prebúdzate? Môže to byť spôsobené aj farbou vašej spálne, resp. ich stien...

Som unavená

Prečo som stále taká unavená? Otázka, ktorú si podaktoré ženy kladú aj niekoľkokrát týždenne. Jedna americká štúdia dokonca tvrdí, že 40 percent americkej populácie sa takmer denne prebúdza s pocitmi únavy. Na Slovensku by to asi vyzeralo veľmi podobne. Spíme stále horšie. Jeden z dôvodov by sa mohol skrývať priamo v našej spálni, resp. prezradiť by ju mohla práve farba stien.

Farby, ktoré (ne)dráždia

Účinok farby na naše telo, pocity a tiež spánok, je stále podceňovaný. Červené a oranžové tóny sú povzbudzujúce a do spálne teda menej vhodné. Mimochodom, platí to aj pre posteľnú bielizeň, koberec, deky či iné príslušenstvo veľkého rozsahu. Všeobecne by v spálni nemal byť chaos. Čo vie len málokto, je, že aj nuansy hrajú dôležitú rolu. Mali by ste vsadiť na pastelové a pokojné farby, tie totiž nedráždia.

Farby, ktoré podporujú pokojný spánok

Ak chcete staviť na istotu, vymaľujte si spálňu tmavými modrými tónmi, zelenými alebo zemitými odtieňmi. Sú to farby vyžarujúce mier, bezpečnosť, relaxáciu a teplo. A ak bývate v hlučnej oblasti, vedzte, že zelená má silu znížiť aj citlivosť ľudí na hluk.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#únava #spánok #spálňa #pokoj #nespavosť #farba #chaos
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku