Tri prekvapivé dôvody, prečo človek priberá

08.09.2019 12:30
obezita, nadváha, chudnutie, diéta, sladkosti
Priberáte a priberáte? Autor:

Niečoho prijímate málo a čohosi iného veľa. Pozrite sa, vďaka čomu ručička na váhe poskočí nahor.

Málo tekutín

Aby mohli naše orgány optimálne pracovať, potrebujú tekutiny. Ak má telo nedostatok tekutín, je unavené, má málo energie a to sa odrazí aj na fungovaní trávenia. Látky obsiahnutí v strave sa nespaľujú tak, ako by sa mali – aj preto, lebo keď nemáme energiu, skôr posedávame ako beháme a tak sa zásoby tuku ukladajú na horšie časy.

Málo bielkovín

Bielkoviny podporujú rozvoj našich svalov a stimulujú spaľovanie tukov. Sú nevyhnutné pri látkovej premene. Ak ich telo dostane príliš málo, riskujeme, že svaly ochabnú a tukové zásoby okolo brucha a bokov sa zväčšia. To so sebou prináša aj zdravotné riziká ako je hypertenzia alebo cukrovka.

Priveľa ovocia

Ovocie je plné vitamínov a živín, ale niektoré z nich sú tiež plné cukru – čiže skrytých kalórií. Pojedanie ovocia pred spaním je pre našu líniu nebezpečné. Množstvo prijatých kalórií počas noci nemáme ako minúť a tie si nájdu svoje miesto tm, kde nechceme – na bruchu či zadku a stehnách ako tukové zásoby. mandarínky, banány či hrozno sú naozaj cukrom nabité kúsky ovocia, na ktoré si treba dávať večer pozor.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#priberanie #ovocie #hmotnosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku