Rýchlo pod studenú sprchu! Spoznajte jej výhody, je ich dosť

16.08.2019 13:00
otužovanie, žena, sprcha
Vydržte a budete sa cítiť lepšie. Autor:

Leto je ideálny čas na to, aby ste začali s otužovaním. Studená sprcha má svoje výhody. Tu sú:

Krajšia pokožka

Teplá voda póry otvára, studená ich však uzatvára, čím zabraňuje prenikaniu drobných častíc nečistôt, ktoré spôsobujú na pokožke problémy. Mastnej pleti dodá sviežejší a zdravší nádych, pretože práve rozšírené póry spôsobujú jej menej zdravý vzhľad. Výsledkom pravidelného sprchovania v studenej vode je potom žiarivejší,mladší a sviežejší vzhľad pokožky.

Viac energie

Ak patríte k ľuďom, ktorí sa ráno dokážu rozhýbať len veľmi pomaly, studená sprcha je tou najlepšou voľbou. Studená voda steká na telo, zvyšuje pulz a má na organizmus podobný účinok ako kofeínový „doping“. Po pár minútach pod studenou rannou sprchou sa aj tí najviac unavení cítia „živí“ a energickí a sviežosť im vydrží počas celého dopoludnia.

Lepší imunitný systém

Chladná sprcha podporuje imunitný systém. Otužuje telo a pomáha mu odolávať proti nástrahám pri zmene počasia, kedy je organizmus náchylnejší na rôzne vírusové či iné ochorenia. Keď studená voda dopadá na pokožku, telo pomocou protiopatrení kompenzuje stratu tepla. Vedci sa domnievajú, že to stimuluje produkciu bielych krviniek, ktoré následne ničia patogény v tele.

Dobrá nálada

Studená voda „rozpúšťa“ stres a zmierňuje depresiu stimuláciou mozgu, keďže pôsobí podobne ako adrenalínová pumpa. Okrem toho má človek v dôsledku zvýšeného prietoku krvi súčasne vyššiu potrebu kyslíka a musí výdatnejšie dýchať. Tento príjem kyslíka následne zmierňuje príznaky únavy aj stresu.

Vyššia schopnosť koncentrácie

Ako už v článku odznelo, studená voda pôsobí ako adrenalínová pumpa. Vďaka tomu sa zvyšuje aj pozornosť, čím sa zlepšuje aj predlžuje čas sústredenia sa. Keď pracujete z domu a cítite, ako vám ubúdajú sily, čo vás oberá aj o schopnosť koncentrácie, rýchlo zamierte pod studenú sprchu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#studená sprcha #sprcha #energia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nepodceňujte každodenné sprchovanie, vôňa a čistota sú podstatné.
Konečne začnete...

+ Očista tela nie je zbytočná, aj vy sa budete cítiť oveľa lepšie.
Nepodceňujte svojho zamestnávateľa,...