Päť možných dôvodov, prečo sa po tele tvoria modriny

, 12.08.2019 09:30
leto, telo, úsmev, pláž, klobúk, slnko
Možno len trávite priveľa času na slnku... Autor:

Je veľa žien, ktoré strávia veľa času zisťovaním, odkiaľ pochádzajú a prečo sa im po tele tvoria modriny.

V skutočnosti však tvorba hematómov nemá nič spoločné s pohlavím, sú to len malé poškodenia tkaniva. To umožňuje, aby krv pretekala z ciev do kože, čo spôsobuje, že pokožka sa zvonka vizuálne sfarbuje. V skutočnosti je u niektorých ľudí väčšia pravdepodobnosť výskytu modrín ako u iných. Môže to mať rôzne dôvody.

Jednoducho ste stará

Starnutím sa stenčuje aj tkanivo okolo krvných ciev, čo uľahčuje poškodenie. Okrem toho je naša pokožka stále slabšia a menej elastická – tým sa podporuje tvorba modrín.

Užívate lieky

Niektoré lieky napádajú našu pokožku, oslabujú ju a stenčujú. Takže ak užívate lieky, ktoré obsahujú kortizón, môže to byť dôvod vzniku vašich záhadných modrín.

Máte málo vitamínov

Najmä vitamín C a D sú dôležité pre krvné cievy a pokožku. Niet divu, že nedostatok vitamínov môže viesť k rýchlejšiemu vzniku modrín.

Je za tým choroba

V zriedkavých prípadoch môžu modriny naznačovať poruchu zrážania krvi. Ak sa krv nezráža normálne, môžu dokonca už malé, sotva viditeľné zranenia spôsobiť tmavé modré fľaky.

Trávite veľa času na slnku

Proces starnutia so sebou prináša viac modrín, takže všetky zvyky, ktoré urýchľujú starnutie pokožky, podporujú aj vytváranie hematómov. Reč je o opaľovaní, fajčení a konzumácii alkoholu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vitamín C #slnko #modriny #kortizón #hematóm #alkohol
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Oddeľte od seba pracovné a rodinné povinnosti, uľaví sa vám.
Dôverujte svojim pocitom, privedú vás v...

+ Na prvom mieste je psychická pohoda, nenúťte sa do žiadnych činností.
Pracovná pauza pre vás nie je...