Pozor na skoky do vody aj tobogány! Nebezpečenstvo hrozí deťom aj dospelým

05.08.2019 09:00
bazén, kúpanie, tobogan, leto, plávavnie,...
Nebezpečenstvo hrozí aj na tobogáne. Autor:

Dovolenkári by si mali uvedomovať nebezpečenstvá skákania do plytkej vody a riziká, ktoré predstavujú vodné parky, varuje britský chirurg a špecialista na chrbticu.

Len krátky okamih môže podľa Evana Daviesa z univerzitnej nemocnice v britskom Southamptone viesť k vážnym zraneniam a ochrnutiu, ktoré je často nezvratné. Ako povedal, nedávno operoval pacienta s fraktúrou chrbtice, ktorú si privodil nárazom do skrytej skaly v Chorvátsku. Ďalší muž si zlomil krčné stavce na tobogáne v Španielsku a hrozí, že zostane ochrnutý.

Doktor Davies preto vyzýva ľudí, aby si počas prázdnin a dovoleniek uvedomovali potenciálne riziká, pretože „život sa môže zmeniť v okamihu“. Odporúča vlastné rýchle posúdenie vodných atrakcií a v prípade pochybností je podľa neho lepšie sa im jednoducho vyhnúť.

Dôležité tiež podľa neho je, aby ľudia pochopili nebezpečenstvo skákania do vody na miestach, ktoré nepoznajú, a môžu tak skončiť nárazom do skál. Ako zároveň poznamenal, v jeho lekárskej praxi zriedka prešiel rok bez toho, aby liečil dôsledky skoku do plytkej vody. V niektorých prípadoch však podľa jeho slov nedokáže žiadna operácia napraviť škody, ktoré spôsobí okamih šialenstva.

#dovolenka #chrbtica #úraz #skákanie do vody
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezanedbávajte svoje zdravie, ak máte zlý pocit, navštívte lekára.
Sám nič nezmôžete, preto sa radšej s...

+ Dnes bude váš deň sprevádzať napätá atmosféra, avšak vy to môžete zmeniť.
Peniaze si nepožičiavajte, bude...