Poradí si s bolesťami hlavy aj brucha. Mäta je všeliek!

, 22.07.2019 12:00
Mäta
Mäta je charaketristická najmä svojou omamnou vôňou. Autor:

Leto je tu, naliehavo potrebujeme osvieženie. Či už vo fľaši s vodou alebo k rybe pri grilovačke, mäta sa postará o schladenie. Okrem toho je úžasná pri bolestiach hlavy, brucha a rôznych iných problémov.

Žuvačky a zubné pasty neobsahujú výťažky mäty bezdôvodne, bylina totiž bojuje dokonca aj s nepríjemným cesnakovým zápachom. Napadlo vám niekedy len tak požuť mätové lístky? Skúste, ihneď vaše ústa zaplaví sviežosť.

Trávenie

Kto by ten pocit nepoznal? Po návšteve reštaurácie sú nám nohavice priúzke, brucho bolí, ťažko sa nám dýcha. A v takomto stave máme ísť spať… Dobrá rada pre vás: Predtým, ako sa budete celú noc prevaľovať v posteli a nebudete môcť zaspať, vypite teplú šálku vody s mätou. Tento nápoj stimuluje trávenie a zmierňuje bolesti žalúdka.

Bolesti hlavy

Zabudnite na všetky „overené“ nápoje, ktoré zmierňujú príznaky opice, o ktorých ste doteraz počuli. Esenciálny olej z mäty má upokojujúci účinok, zmierňuje bolesť a podporuje koncentráciu. Stačí pár kvapiek do teplej misky s vodou a vdychovať výpary.

Kurkuma, zázvor, citrón

Zoznam liečivých potravín je dlhý. Avšak žiaden z nich nemožno tak úžasne zapasovať do bežného života ako práve mätu. Je jedno, či nápoj, polievka alebo šalát, všetko chutí vďaka mätovým lístkom čerstvejšie.

Vydrží dlhšie

Chcete, aby vám mätové lístky vydržali dlhšie čerstvé? Jednoducho ich zaviňte do kuchynskej rolky a uložte do chladničky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#trávenie #bolesť hlavy #bolesť brucha #mäta
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vypnite myseľ a urobte si pár dní voľno a nič neriešte.
Dnes vás v práci určite potrebovať nebudú, nemajte...

+ Myslite dnes hlavne na seba a urobte všetko preto, aby ste sa dobre cítili.
Pokúste sa neustále dozvedať...