Intuícia namiesto diéty: Jedzte ako dieťa a ľahšie schudnete

, 20.05.2019 11:00
jedlo, zemiaky, zemiaková kaša, rodina, dieťa,...
Deti, na rozdiel od dospelých, vedia, kedy majú dosť... Autor:

Kto chce schudnúť, nemusí bezpodmienečne počítať kalórie. Namiesto toho sa možno orientovať na stravovacie návyky detí a prekvapivo tým štýlom ľahko schudnúť.

K nadváhe sa dopracujeme najľahšie zlými stravovacími návykmi. Ako teraz zistila jedna rakúska štúdia, aby sme schudli bez jojo-efektu, mali by sme jesť ako deti.

Samozrejme, nie je tým myslené to, že treba do taniera búchať, pod stolom kopať nohami a „rozbrblať“ jedlo, ale viac počúvať svoje telo, deti sa totiž správajú oveľa intuitívnejšie. Jedia, len keď sú hladné a prestanú jesť, keď sú nasýtené. Na rozdiel od dospelých, ktorí jedia aj z frustrácie, zo stresu či z dlhej chvíle, počúvajú signály svojho tela.

Pozornosť a dôsledné žuvanie môže byť teda dôležitým, a predovšetkým veľmi jednoduchým príspevkom, ako zabrániť nárastu telesnej hmotnosti prostredníctvom emocionálnych stravovacích návykov. Účastníci štúdie, ktorí pomaly a dôkladne prežúvali, schudli bez toho, aby počítali kalórie, alebo jedli potraviny, na ktoré neboli zvyknutí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#kalórie #nadváha #hlad #intuícia #jojo efekt #frustrácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku