Tri možné dôvody, prečo vás bolia prsia

, 25.03.2019 11:00
prsia, zdravie, bolesť
Príčiny svrbenia, ťahania a opuchov môžu byť rôzne. Autor:

Ak už aj objatie spôsobí bolesť na hrudníku, často je to indikátorom toho, že menštruácia je "za rohom". Ale pozor, bolesť v prsiach sa môže ozvať kedykoľvek počas cyklu. Príčiny svrbenia, ťahania a opuchov môžu byť skutočne rôzne.

Užívanie liekov

Nielen antikoncepcia, ale aj hormonálne prípravky – vrátane liekov na vysoký krvný tlak, proti vypadávaniu vlasov alebo akné spôsobujú hormonálne zmeny, ktoré môžu následne spôsobiť bolesti v prsiach. Zistilo sa, že bolesť v hrudníku je často spojená s užívaním hormonálnych liekov.

Infekcie

Nielen dojčiace mamičky trápia časté infekcie v prsníkovom tkanive, zápal môžu spôsobiť aj vonkajšie rany a spôsobiť tým bolesť. Poranenie bradaviek, napríklad v dôsledku piercingu môže podporiť akumuláciu baktérií. Infekciu rozpoznáme podľa toho, že bolesť sa vyskytuje len v určitých bodoch. Často sa k nej pridružia príznaky chrípky ako je nevoľnosť či zvýšená teplota.

Svalová horúčka

Dôvodom, prečo prsia bolia, môže byť aj nadmerná námaha prsných svalov. Môže to byť spôsobené intenzívnym tréningom, ale tiež použitím nesprávnej podprsenky. Zápalu a svalovej bolesti sa nabudúce môžete vyhnúť tým, že venujete viac pozornosti pravidelným strečingovým cvikom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#prsia #bolesť #podprsenka #bradavky #infekčné choroby #svalová horúčka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku