Teplá vaňa či sprcha? Prečo nie pred spaním?

, 07.03.2019 15:00
horúca voda - sprcha
Ideálne je sprchovať sa dve hodiny pred plánovaným odchodom do postele. Autor:

Predstava je to pekná, priam ideálna... Teplá sprcha alebo kúpeľ a potom rovno šup, do postele! Prečo sa neodporúča, čítajte!

Škoda, že to nie je nevyhnutné

Postaviť sa na desať minút do sprchy a nechať po tele stekať teplú vodu, zvlášť, keď sme prišli zvonka a premrzli alebo zmokli? Hm, krásna predstava… Alebo čo napríklad taká vaňa s voňavou penou, z ktorej nám vykúkajú len kolená a k tomu príjemná hudba? Čo môže byť lepšie? Škoda, že to nie je nevyhnutné, ak chceme v noci dobre spať…

Nikdy sa pred spaním nesprchujte

Podľa odborníkov by sme sa 90 minút pred spaním nemali sprchovať horúcou vodou a už vôbec nie kúpať sa. Vysoká teplota totiž rozprúdi krvný obeh a naše telo, ktoré už bolo v režime spánku, je znova prebudené, pripravené na akciu. Ak máte problémy so zaspávaním, sprchujte sa radšej ráno, alebo skôr ako 90 minút pred spaním.

Dve hodiny pred spánkom

Podľa časopisu Time Magazine je ideálne sprchovať sa dve hodiny pred plánovaným odchodom do postele. V takom prípade neohrozíme hlboký a pokojný spánok. A nezabudnite, ten si vychutnáme najlepšie vo dvojici…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#sprcha #vaňa #nespavosť #krvný obeh #horúca voda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku