Dávka je jed: Banány, čokoláda či káva môžu zabíjať!

, 21.02.2019 15:00
banán, žena, banány
Dávka je jed, pozor na to! Autor:

Jed by sme, samozrejme, dobrovoľne nikdy nejedli. Prekvapí vás však určite, čo všetko môže ohrozovať život - ak to s konzumáciou niektorých potravín poriadne preženieme.

Dávka je jed. Toto úslovie platí doslova a do písmena. Pretože niečo také neškodné a dôležité pre život ako je voda, môže spôsobiť smrť! Keď z nej vypijete v krátkom čase veľa, napríklad šesť litrov za dve hodiny, takéto množstvo naše obličky nevedia spracovať a premeniť na koncentráciu soli a sodíka, môže to viesť k opuchom, ktoré môžu ohroziť mozog a tým pádom život.

Aké množstvo je už nebezpečné?

Nielen voda, ale aj banány, káva či čokoláda môžu byť poriadne nebezpečné. Predovšetkým uvedené množstvá, ak „spucujete“ v krátkom čase:

129 lyžíc korenia
24 túb zubnej pasty
11-tisíc pomarančov
809 tabletiek vitamínu C
480 banánov
70 hrnčekov kávy
85 tabličiek čokolády

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#smrť #jed #čokoláda #žalúdok #káva #obličky #banány
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku