Ako sa prebudiť bez kávy? Toto sú tri alternatívy!

, 08.02.2019 11:00
otužovanie, žena, sprcha
Voda pomáha nielen zvnútra, ale aj zvonka. Autor:

Káva je úžasný nápoj, mnohí si bez nej už nedokážeme predstaviť život. Zdvihne nám náladu, máme vďaka nej viac energie, stimuluje náš mozog...

Niekedy však žiadna nie je po ruke, alebo by sme radi jej nadbytočnú spotrebu znížili. V takýchto prípadoch existuje riešenie:

Svetlo

Dodávka svetla reguluje produkciu melatonínu v tele. Tento hormón riadi náš spánok. Keď je tma, telo produkuje viac melatonínu a automaticky sa cíti ospalo. Ak je svetlo, jeho produkcia je „priškrtená“. Preto je také dôležité, aby sme v spálni nemali žiadne umelé zdroje svetla (ako napríklad televízor, počítač či mobil), aby sme si nenarušili spánkový rytmus. Ráno by ste mali odhrnúť závesy, vytiahnúť roletu, pustiť do miestnosti prúdiť denné svetlo a na chvíľu sa vystrčiť do okna na čerstvý vzduch, aby sa telo prebudilo.

Pohár vody

Doprajte si hneď ráno dva poháre vody. Mimochodom, koľko vody vypijete počas dňa? Väčšina z nás totiž pije príliš málo! Potom niet divu, že naše telo nefunguje optimálne. Prvé príznaky dehydratácie sú únava ako aj strata koncentrácie a bolesti hlavy. Ak budete, naopak, piť viac tekutín, budete sa cítiť čulejšie a vo forme.

Pod studenú sprchu!

Voda pomáha nielen zvnútra, ale aj zvonka. Studená aktivuje regióny v našom mozgu, vďaka ktorým sme pozornejší. Navyše stimuluje metabolizmus a odstraňuje únavu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#voda #dehydratácia #únava #káva #Melatonín #denné svetlo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nenahovárajte si, že vám niečo je, sami si to tak privolávate.
Všetko dnes vyjde podľa vašich predstáv,...

+ Uvoľnite sa a zabudnite na problémy, netrápte sa neustále.
Ak niečo chcete, choďte si za tým, nenechajte...