Au, môj chrbát! Bolesti spôsobuje aj zlé držanie hlavy, upozorňuje Zora Czoborová

, 14.11.2018 09:00
chrbát, bolesť, stolička, sedenie
Sedíte celý deň za počítačom a váš chrbát sa už ozýva? Autor:

Všímajte si svoj chrbát skôr, než sa o slovo prihlásia trvalé bolesti.

Aj vy trávite pracovný deň viac-menej za počítačom? Potom nástrahy v podobe bolestí chrbta určite poznáte. Upozorňuje na ne aj Zora Czoborová. „Keďže celý deň sedíme a častokrát máme zle nastavenú stoličku či písací stôl, ťaháme hlavu do predklonu. Tým pádom sa hrbíme a prsné svalstvo sa nám skracuje. Aj vplyvom zlého držania hlavy, ktorá váži až 4 a pol kilogramu, vznikajú spazmy, svalový diskomfort a mnohokrát aj trvalé bolesti,“ varuje.

Nášmu chrbátu sa treba pri sedavom zamestnaní poctivo venovať aj vtedy, ak žiadne bolesti nepociťujeme. „Ak nás nič nebolí, to ešte neznamená, že náš chrbát je zdravý,“ dodáva Czoborová. Práve DVD-čko Zdravý chrbát, ktorý niekdajšej fitneske pokrstil olympijský víťaz Matej Tóth, prináša návod, ako cvičiť doma, ale aj rady a ukážky, ako sa o chrbát starať počas dňa v kancelárii. Nielen o nástrahách zlého sedenia Zora Czoborová porozprávala v našom videu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#cvičenie #kancelária #Zora Czoborová #Zdravý chrbát
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Očista tela nie je zbytočná, aj vy sa budete cítiť oveľa lepšie.
Nepodceňujte svojho zamestnávateľa,...

+ Cestovanie do práce nemusíte riešiť, budete stále pracovať z domu.
Vaša finančná situácia sa dá...