Zachrániť život? Môže pomôcť toto video! A Kubovčík vás presvedčí tiež

, , 17.10.2018 12:00
muž, pohyb, cvičenie, zdravé srdce
Ak niekto odpadne, treba mu pomôcť. Omnoho vážnejšie však je, ak človek zostane bez známok života. Autor:

Ľudia často prichádzajú o život preto, že okolie nezačne priamo na mieste resuscitovať. Včasné podanie pomoci je veľmi dôležité, pretože pri zlyhaní dýchania a srdca, teda strate krvného obehu nastáva po piatich minútach poškodenie mozgu.

Slovensko sa tento rok piatykrát pridalo k iniciatíve Európskej resuscitačnej rady Deň záchrany života. TV Pravda so záchranárom Jozefom Minárom nakrútila video, v ktorom podrobne vysvetľuje, ako poskytnúť prvú pomoc, ak sa dostaneme do kontaktu s človekom v bezvedomí a bez známok života.

Postup KPR sa podľa odborníkov nedá naučiť z kníh a treba si ho prakticky vyskúšať. Preto v súčasnosti existuje veľa kampaní, ktoré sa snažia, aby ľudia mali väčšiu chuť naučiť sa poskytovať prvú pomoc.

Deň záchrany života podporujú viaceré známe osobnosti, napríklad moderátorky Barbora Rakovská a Miriam Kalisová, spevák Samuel Tomeček či herci Juraj Bača a Michal Kubovčík.

Posledný menovaný je veľkým popularizátorom prvej pomoci najmä medzi mladými ľuďmi, nedávno nahral pieseň KPR spolu s raperom Separom. V nej učia ľudí, ako správne resuscitovať. Pre TV Pravda uviedol, prečo si myslí, že ovládanie prvej pomoci je také dôležité. Aj to si môžete pozrieť vo videu vyššie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pomoc #dieťa #srdce #záchranár #človek #Michal Kubovčík #resuscitácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku