Vlasy vypadávajú aj kvôli slabým korienkom! Máte dostatok vitamínu D?

05.10.2018 13:00
vlasy, vypadávanie
Čo s vypadávaním vlasov? Autor:

Začali vám po lete padať vlasy až tak, že vás to privádza do zúfalstva?

Strata 100 až 150 vlasov počas dňa by vás ešte nemuselo znepokojovať. Ak však na vašom hrebeni zostáva vlasov aj trojnásobok, je potrebné problém riešiť, aby ste o svoju korunu krásy neprišli.

V jeseni je slnka menej a tým pádom nastáva pre telo istý problém – zápasí s nedostatkom vitamínu D, jeho hladina výrazne klesá práve po lete. Nedostatok vitamínu D dokáže negatívne ovplyvniť rastové cykly vlasov, ktorých korienok stráca svoju silu a v pokožke sa nedokáže udržať.

Za normálnych okolností na tvorbu vitamínu D stačí aj 10 minút priameho slnečného svetla počas dňa. Ale nie vždy sa nám slnečného svetla dostane v potrebnom množstve. Preto počas jesenných a zimných mesiacov je nutné vitamín D dodávať telu aj inak. Vitamín D sa prirodzene nachádza v potravinách, ktoré označujeme ako tučné – nájdete ho napríklad v rybom oleji, v morských rybách (losos, sardinky). Nachádza sa aj v pečeni zvieraz – v kuracej či bravčovej, vo vaječnom žĺtku aj v mliečnych produktoch.

Je však dôležité zdôrazniť, že strava sama o sebe nestačí, na vytváranie vitamínu D telo jednoducho svetlo potrebuje. Je preto nevyhnutné, aby ste sa počas slnečných jesenných dní čo najviac pohybovali na slnku, aby ste mali vitamínu D dostatok a telo si ho „nabralo“ do zásoby. Stravou totiž môžeme do tela dopraviť len veľmi obmedzené množsvo tohto potrebného vitamínu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vitamín D #vypadávanie vlasov #vlasové korienky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku