Žiadne raňajky, žiaden problém?

, 11.06.2018 09:00
raňajky, výživa, chudnutie
Ľudia, ktorí si nepotrpia na raňajkách, venujú vo všeobecnosti oveľa menej pozornosti zdravej strave. Autor:

Londýnsky profesor pochybuje, že raňajky sú pre ľudské telo skutočne najdôležitejším jedlom dňa.

Toto pravidlo mnohých odborníkov na výživu dôverne poznáme: Raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa. Alebo: Dobrý štart do dňa možno dosiahnuť len s čo najzdravšou stravou. Štúdie dokonca poukazujú na to, že kto si odopiera raňajky, je na najlepšej ceste k obezite. Profesor z Londýna toto všetko považuje za veľké nedorozumenie a má svoje vlastné predstavy o rozumnom výživovom pláne.

Mýtus?

Tim Spector, ktorý vyučuje na King's College v anglickom hlavnom meste, neverí tomu, že raňajky sú také dôležité, ako sa roky traduje. Ako vysvetlil pre britský spravodajský portál, za vznik tohto mýtu môžu zastaralé výskumy. Štúdie, ktoré identifikovali spojenie medzi nedostatkom rannej stravy a obezitou, zanedbali ďalší podstatný faktor.

Zlá interpretácia

Pretože ľudia, ktorí si nepotrpia na raňajkách, venujú vo všeobecnosti oveľa menej pozornosti zdravej strave, myslí si Spector. To je podľa jeho slov dôvod, prečo majú sklony k obezite, s vynechaním raňajok to vraj nemá nič spoločného. Kto nemá ráno chuť na raňajky, nemal by sa do nich nútiť. Pozorovanie ukázalo, že gény majú vplyv na to, či sme ráno hladní alebo nie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#raňajky #zdravá strava #obezita #hlad #gény #ráno
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ak máte citlivú pokožku berte nato ohľad a správajte sa k nej ako si vyžaduje.
Posnažte sa do práce...

+ Zabudnite dnes na televíziu, prospeje to vašim očiam.
Prineste do vašej práce nové nápady z ktorých budú...