Trápi vás vnútorný nepokoj? Vyskúšajte tipy na upokojenie

Ako si ukľudniť nervy? Prírodným olejom aj relaxačným cvičením.

08.06.2018 13:00
stres - napätie - nervozita - únava Foto:
Ako sa upokojiť?

Levanduľa na upokojenie

Vôňa levanduľového oleja je upokojujúca, do tela sa dostane prostredníctvom nosových slizníc. Túto silu levanduľového oleja potvrdila aj štúdia, ktorá bola zrealizovaná na Uviverzite v Mníchove a na Univerzite vo Viedni na vzorke 700 pacientov. Nielenže upokojuje nervovú sústavu, ale zároveň pomáha aj k pokojnému spánku.

Život v zdravom rytme

Pravidelný biorytmus má výrazne pozitívny vplvy aj na psychiku človeka. Ak vás často trápi vnútorný nepokoj, naučte svoje telo na pravidelnosť. Zvlášť si ustrážte dobu vstávania a zaspávania, podobne aj príjem jedla. Aj nesprávna strava, množstvo kofeínu, teínu či alkoholu, dokáže mať neblahý vplyv na duševné rozpoloženie a problém s vnútorným nepokojom zhoršuje. Ak máte možnosť, doprajte si napríklad spánok aj poobede. Pozor! Nemal by však trvať dlhšie ako pol hodiny – táto doba je podľa zverejnených štúdiá dostačujúca.

Cvičenie ozdravuje aj psychiku

Šport celkovo spôsobuje príjemný duševný relax a je celkom jedno, pre aký druh sa rozhodnete. Stresové hormóny redukujete, vnútorný nepokoj pominie a po výkone vás opantá príjemná únava. Ak túžite vyslovene po relaxe, vystúšajte jogu, kľudne aj podľa youtube. Existujú zostavy slúžiace práve na psychické upokojenie či relaxačné cvičenia pred spánkom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #nepokoj #psychika #upokojenie

+ Neuzatvárajte sa pred okolitým svetom, naučte sa dôverovať.
Nepodceňujte svoje schopnosti, dokážete všetko, čo...

+ Vyriešte svoje problémy okamžite, nezamykajte ich za sebou.
Vyhnite sa dnes zbytočným konfliktom v práci,...