Známe tváre vykročia do ulíc za zdravé prsia. Prinášajú osobné príbehy

, 18.05.2018 17:00
AVON Pochod proti rakovine prsníka
Záber z 9. ročníka charitatívneho podujatia pochodu proti rakovine prsníka, ktorý sa tento rok "mení" na pochod za zdravé prsia. Autor:

Známe osobnosti lákajú verejnosť, ale práve prítomnosť bežných ľudí - takých, ktorí chcú podporiť, či pomôcť, je veľmi dôležitá pri charitatívnom pochode upozorňujúcom na nebezpečenstvo rakoviny prsníka.

V polovici júna sa v Bratislave uskutoční už desiaty, jubilejný ročník známeho pochodu – kým doteraz sa kráčalo ulicami hlavného mesta „proti rakovine“, tentoraz to bude „za zdravé prsia“.

Upozorňovať na prevenciu a pravidelné vyšetrenia je nutné aj po desiatich rokoch, ktoré sa už akcia koná. Dokonca aj jedna z tvárí charitatívnej kampane, herec Maroš Kramár, priznal pre portál Pluska.sk, že momentálne rieši prípad rakoviny v najbližšej rodine – bojuje s ňou jeho mama.

Nová posila kampane, moderátorka Mona Zázrivcová z Rádia Express, má s chorobou tiež osobnú skúsenosť v rodine. „Ja sama som prišla o starú mamu, lebo mala rakovinu prsníka. Aj preto si myslím, že táto téma je veľmi dôležitá a treba o nej hovoriť,“ prezradila médiám Zázrivcová.

Zľava: Vloger Expl0ited a moderátori Mona...
Zľava: Vloger Expl0ited a moderátori Mona Zázrivcová a Michal Sabo. Autor: AVON

Okrem nej sa medzi celebritnými tvárami, ktoré sa postavia do čela sprievodu, objaví aj jej kolega Michal Sabo či slovenský vloger Expl0ited. Už tradične nebudú chýbať ani dámy ako Alena Heribanová, Jana Kirschner, Ada Straková, Hana Rapantová, Beáta Dubasová, Henrieta Mičkovicová, Zlatica Puškárová či Soňa Skoncová.

Vstupenkou na prechádzku historickým centrom Bratislavy bude Tričko Klára 2018 módnej návrhárky Kláry Nademlýnskej. Zisk z predaja tričiek následne poputuje na konto verejnej zbierky Avon Pochod 2018, realizovanej občianskym združením Zdravá žena.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pomoc #známe osobnosti #rakovina prsníka #pochod
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Začnite dodržiavať dané opatrenia, nebuďte sebec.
Stav nezamestnanosti je načase riešiť, prekvapí vás...

+ Skúsite zachovať optimizmus a dobrú náladu po celý deň.
Investovať do nového bývania sa oplatí,...