Trénovať bez podprsenky? Nie je to nebezpečné?

, 11.05.2018 09:30
podprsenka
Pri športe má význam. Autor:

Behať alebo posilňovať bez podprsenky môže byť pomerne nepríjemné, no je to skutočne aj nebezpečné?

Načo slúži podprsenka?

Poznáme to viacerí. Pred prácou si ešte rýchlo skočiť do fitka a na mieste s hrôzou zistiť, že niečo nám chýba. Športová podprsenka. Trénovať bez nej môže byť nepríjemné a bolestivé, už len keď si pomyslíme, že bez nej musíme napríklad nadskakovať alebo behať. Naše prsia pozostávajú najmä z tukových a spojivových tkanív, ako aj z tkanív žliaz. Športové podprsenky a vôbec všetky, slúžia na to, aby prsia držali.

Musím počas tréningu nosiť podprsenku?

Ak si len občas zabudnete doma podprsenku, nič sa nestane. Jeden tréning ešte ovisnuté prsia nespôsobil. Avšak prsné tkanivo sa môže v priebehu času rozťahovať, extrémnej priľnavosti sa pri športe preto treba vyhýbať. Ale ak vám je nepríjemné športovať bez podprsenky, je to jasné znamenie, že si treba špeciálnu športovú podprsenku zaobstarať.

Prechádzka či futbal?

Vo všeobecnosti veľa závisí od toho, aký druh športu pestujete. Prechádzky či rýchla chôdza si nevyžadujú nevyhnutne podprsenku. Avšak tréning s vysokou intenzitou, ako napríklad futbal, tanec alebo hodina boot campu vo fitnesštúdiu už tkanivo prsníka napádajú.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#tréning #prsné tkanivo #prsia #prechádzka #podprsenka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pred prácou si choďte zacvičiť budete sa cítiť plný života.
Poctivo a statočne si robte svoju prácu,...

+ Ak neprestanete s alkoholom, môžete sa ocitnúť na liečení.
Konajte dobré skutky, neskúšajte za všetkým...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk