Zadok, stehná, brucho? To, kde priberáme, hovorí o nás veľa

, 10.05.2018 09:30
Chcete ľahšie schudnúť? Využite fotky, odkazy...
Priberanie na zadku a stehnách môže tiež spôsobiť výkyvy hormónov alebo nadbytok estrogénu. Autor:

Väčšina ľudí priberá na rôznych častiach tela - niektorým sa "uloží" čokoláda hneď na bokoch, iným len do brucha. Ale kde sú takzvané problémové zóny, odhaľuje veľa o našom životnom štýle.

Ak priberieme, rozloženie tukových ložísk je geneticky podmienené. Niektorí ľudia majú možno veľké brucho, ale napriek tomu tenké nohy – iní zas priberú možno len na zadku. Ale aj iné faktory ovplyvňujú priberanie na konkrétnych miestach.

Rovnomerne na celom tele

Ak priberáte na celom tele, na vine je strava, prijímate veľmi veľa kalórií.

Brucho

Priberanie na bruchu môže byť spojené so stresom – predovšetkým u žien môže stres spôsobiť predispozíciu brušného tuku. Žiaľ, z hľadiska zdravia ide o rizikový faktor pri srdcových ochoreniach.

Zadok a stehná

Priberanie na zadku a stehnách môžu tiež spôsobiť výkyvy hormónov alebo nadbytok estrogénu.

Brucho a boky

Kto priberá predovšetkým na bruchu a bokoch, pravdepodobne sa veľmi málo hýbe. Telesná aktivita totiž spôsobuje rozpúšťanie brušného tuku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#chudnutie #kalórie #stres #genetika #estrogén #brucho #tukové ložiská
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku