Čo sa stane, ak budeme každý deň piť citrónovú vodu

, 09.05.2018 07:00
voda s citrónom, citrónová voda
Namiesto kávy... Vyčistí hrdlo, dodá telu energiu. Autor:

Citrónová voda sľubuje nakopnúť trávenie a zlepšiť stav pokožky. Ak ju budete piť poctivo mesiac, deň čo deň, všimnete si nasledovné:

Krajšia pokožka

Ak po nej túžite, pitie citrónovej vody je pre vás to pravé orechové. Citrónová voda je zdravá z viacerých dôvodov, to, že obsahuje vitamín C je jeden z nich. Rovnako, ako je dôležité očistiť pokožku zvonka, je dôležité zbaviť telo toxínov aj zvnútra. Citrónová voda sa považuje za detoxikačný prostriedok číslo jeden, škodliviny z tela odplaví jedna radosť.

Po týždni

Kým si zvyknete na svoj nový rituál, chvíľu to potrvá. Občas na svoj zázračný prostriedok zabudnete a budete ako strela utekať do obchodu po čerstvé citróny… Čo však po týždni môžete očakávať? Póry nebudú až tak upchaté, nečistoty ustúpia. A postrehnete, že vaše pitie citrónovej vody stimulovalo aj trávenie.

Po dvoch týždňoch

Citrónová voda pôsobí antibaktriálne. Vyženie baktérie a škodlivé látky z krvného obehu, čo tiež pomôže vyčistiť pokožku. V prípade, že sa na vašej tvári zvykli pred menštruáciou objaviť vyrážky, po kúre s citrónovou vodou ich bude oveľa menej.

Po troch týždňoch

Obsah vitamínu C má bieliaci účinok. Všetci túžime po hladkej čistej pleti, žiaľ, pigmentové škvrny nám často robia škrt cez rozpočet. Citrónová voda síce nezabezpečuje, že pleť úplne vyrovná (to by bol už skutočne zázrak), ale žiarivú a jasnejšiu pleť očakávať môžete.

Po štyroch týždňoch

Popri bieliacemu účinku má citrónová voda ešte jednu výhodu. Mala by pomôcť „opraviť“ poškodené kožné bunky. Ak vás pravidelne po prebudení trápili opuchnuté oči, tento nepríjemný príznak sa po pití citrónovej vody zmierni.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#trávenie #vitamín C #detoxikácia #toxíny #citrónová voda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Prejaví sa zvýšený pocit smädu, vaše telo potrebuje neustále tekutiny.
Práce budete mať vyše hlavy, ale...

+ Teplotné rozdiely vám budú spôsobovať nepríjemnosti, pozor na klimatizáciu.
Nevzdávajte sa svojich snov,...