Menštruácia: Nestačia kŕče! Ešte aj nadúvanie a hnačka! Prečo vlastne?

, 04.05.2018 11:00
toaleta, WC, toaletný papier, hnačka
V dôsledku zvýšeného množstva prostaglandínov dochádza tiež k zmene kontrakcie črevných stien a hnačka je na svete. Autor:

Asi tretina všetkých žien trpí pred a počas menštruácie hnačkami alebo zápchami.

… a hnačka je na svete

Postihnuté sú predovšetkým ženy so syndrómom dráždivého čreva, ale aj ženy, ktoré inak nemajú žiadne problémy s tráviacim aparátom. Dôvod, prečo nás počas menštruácie trápia zažívacie problémy, nie je úplne objasnený. Každopádne, spôsobujú ich prostaglandíny – hormón, ktorý sa uvoľňuje počas menštruácie a je tiež zodpovedný za bolestivé kontrakcie v maternici. V dôsledku zvýšeného množstva prostaglandínov dochádza tiež k zmene kontrakcie črevných stien a hnačka je na svete.

Pozor na živočíšnu stravu

To, do akej miery sú ženy týmto problémom zasiahnuté, závisí aj od momentálneho duševného stavu a stravy. Veľké množstvo živočíšnych produktov spôsobuje zvýšenú produkciu spomínaných hormónov, čo je dôvod, prečo sa oplatí pár dní pred menštruáciou zmeniť stravovanie.

Čo robiť?

Ak chcete zastaviť hnačku, pomôžu tabletky od bolesti. Obsahujú účinnú látku, ktorá zmierňuje produkciu týchto prostaglandínov. Okrem toho by ste 2–3 dni pred menštruáciou, prípadne aj počas nej, mali jesť len ľahké jedlá. Veľmi vhodné sú ryža, zdravý chlieb alebo banány.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#trávenie #ryža #prostaglandíny #nadúvanie #menštruácia #hnačka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nesprchujte sa v horúcej vode, vašej tvári to nebude robiť dobre.
Snažte sa maximálne sústrediť na svoju...

+ Noste pokrievku hlavy, vyhnete sa tak úpalu.
Nerobte dnes veľké investície, nie je na to vhodný deň.

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk