Božská figúra v 45 rokoch? Toto musela pre ňu urobiť Gwyneth Paltrow

29.04.2018 08:00

Aj vo veku 45 rokov sa môže pýšiť ukážkovými krivkami. Hollywoodska hviezda Gwyneth Paltrow však priznáva, že jej telo sa po prekročení okrúhleho jubilea zmenilo.

Herečka Gwyneth Paltrow (predstaviteľka Pepper...
Herečka Gwyneth Paltrow (predstaviteľka Pepper Pottsovej) v kreácii Retrofete. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

„Moja úroveň energie, ale aj vzťah s jedlom sa signifikantne zmenili, keď som prekročila 40-ku,“ uviedla ešte minulý rok pre magazín People slávna hollywoodska blondínka. Mama dvoch detí vraj nechápala, prečo je stále taká unavená. „Hovorila som si, veď dobre jem, veľa spím, cvičím – tak čo to je so mnou,“ opísala svoje pocity.

Až na vlastnom tele pochopila, čo to znamená, keď sa metabolizmus vekom spomaľuje. „Kedysi som bola schopná zjesť cheeseburger a hranolky a nič z toho sa na mňa neprilepilo. A po štyridsiatke sa to úplne zmenilo,“ uviedla.

Viedlo to vraj k tomu, že aj ona sama bola nútená zmeniť svoj jedálniček a príjem vitamínov či doplnkov výživy. Na nedávnej premiére filmu Avengers: Nekonečná vojna to predviedla vlastným telom. Vyzerala úžasne. Ak sa však pýtate, čo je za tým, odpoveď vás možno nepoteší. Hollywoodska herečka vyčlenila z jedálnička viacero milovaných dobrôt.

„Keď som bola kedysi unavená poobede, vrhla som sa na praclíky, alebo biele pečivo či bagetu. Pre telesnú energiu to však nie je nič múdre,“ vysvetlila s poukázaním na to, že energia z „bielych cukrov“ pomôže telu len na chvíľku a potom sa opäť ocitá v unavenej fáze. Rovnako vyradila z jedálnička veľkú časť vysmážaných potravín.

„Nikdy sa ho celkom nevzdám, ale už si ho nemôžem dopriať tak ako pred dvadsiatimi rokmi,“ odkázala herečka, ktorá tiež vraj užíva po štyridsiatke vitamíny na pomoc proti únave a vyčerpaniu. Tie nechala vyvinúť tímom odborníkov a predáva ich v rámci svojej vlastnej internetovej platformy Goop.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Gwyneth Paltrow #strava #Telo #únava #zmena #štyridsiatka #vitamín
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Stres zahoďte za hlavu a sústreďte sa sami na seba.
Nenechajte sa oklamať, kontrolujte si svoje...

+ Starosti hoďte za hlavu a vychutnajte si príjemný deň.
Nevyužívajte ľudí okolo seba pre vlastný prospech,...