Všetci denne používame toaletný papier - lekári pred ním varujú!

Väčšina z nás po veľkej potrebe nič iné nepoužíva. Odrazu to nie je dobrý nápad? Reč je o toaletnom papieri!

26.04.2018 15:00
črevná chrípka, záchod Foto:
Podľa ekotestu obsahujú vlhčené obrúsky zložky, ktoré môžu spôsobiť alergie. Nepríjemné dôsledky na veľmi citlivom mieste: zápaly, trhlinky na koži, bolesti...
debata (17)

Kúsok papiera neočistí

Pretože malý kus papierika nás v skutočnosti neočistí, predovšetkým nie po veľkej potrebe. Síce odstránime najväčšiu špinu, zvyšky ostávajú. Všetci sme spokojní, domnievame sa, že sme čistí. Spevák Will.i.am to pre časopis Elle opísal „atraktívne“: „Vezmite roztopenú čokoládu, rozotrite ju po drevenej dlážke a potom ju skúste utrieť suchým uterákom. Všade ju "dokonale“ rozotriete."

A čo tak vlhčené obrúsky?

Mnohí preto radšej siahnu po vlhčených toaletných obrúskoch. Problém čistoty síce riešia, majú však jednu veľkú nevýhodu: Podľa ekotestu z roku 2014 všetky obsahujú zložky, ktoré môžu spôsobiť alergie. Nepríjemné dôsledky na veľmi citlivom mieste: zápaly, trhlinky na koži, bolesti…

Veľký návrat?

Najlepším riešením by bol starý dobrý bidet, ktorý sa u nás už takmer vôbec nevyskytuje. V Ázii, ale aj v južnej Európe je však veľmi obľúbený a technicky stále sofistikovanejší. Kto už niekedy sedel na toalete v Japonsku, vrátane vyhrievacieho sedadla a ozvučenia, vie, o čom hovoríme. Možno bude s pribúdajúcimi ťažkosťami opäť dopyt po „malej sprche“ po veľkej potrebe, ktorá zmyje baktérie.

© Autorské práva vyhradené

17 debata chyba
Viac na túto tému: #zápal #stolica #špina #veľká potreba #toaletný papier #bidet

+ Odhaľte svoj skrytý talent v športe, ktorý ste ešte neskúsili.
Chýba vám sebavedomie, a to vám bráni robiť veci,...

+ Vitamíny doplníte liekmi, ktoré vám lekárnik poradí v lekárni.
Peniaze síce budete mať, ale šťastie vám to...