Cítite sa tučná? Priberiete ľahšie!

17.04.2018 13:00
Chcete ľahšie schudnúť? Využite fotky, odkazy...
Ľudia, ktorí sa cítia ako tuční, to majú s chudnutím oveľa ťažšie. Autor:

Aj vy ste si mysleli, že je motivačné vedieť, koľko vážite? Opak je pravdou. Ak sa cítime tučné, chudnutie nebude malinou.

Motivuje nás, koľko vážime?

Kto už skúšal schudnúť, pozná východiskový bod. Odvážiť sa a vydať sa na náročnú cestu k hmotnosti, ktorú sme si vysnívali. Vychádza sa z toho, že nás motivuje, ak zistíme, koľko v skutočnosti vážime. Očividne to tak ale nie je.

Vnímanie nás odrádza

Pretože, žiaľ, ozývajú sa tiché hlásky v našej hlave, a to vlastné vnímanie. To nás práve najčastejšie odrádza od našich plánov. Výsledky istej štúdie hovoria jasnou rečou. Ľudia, ktorí sa cítia ako tuční, to majú s chudnutím oveľa ťažšie. A nielen to. Ešte dokonca priberajú.

Duša hrá často prvé husle

Štúdiu viedol autorský tím z Veľkej Británie. Zaujímalo ich, či existuje súvislosť medzi vnímaním tela a cestou k vysnívanej postave. Čiže, či môže úspech v chudnutí ovplyvniť skutočnosť, ak si uvedomujeme, koľko vážime.

Cítite sa tuční? Ľahko priberiete!

Pod drobnohľadom sa ocitli tieto faktory: množstvo diétnych pokusov, typ diéty, životný štýl, poruchy stravovania a váha. Ukázalo sa, že ľudia, ktorí sa cítia tuční, vyskúšali oveľa viac diét, napriek tomu nejedli zdravo alebo viac nešportovali a mali častejšie poruchy stravovania. Možno to teda zhrnúť a povedať, že ľudia, ktorí sa cítia tuční, ľahko priberú.

Nič nie je zbytočné

Výsledok síce znie radikálne a dosť frustrujúco, netreba však zabúdať na to, že autori štúdie sa sústredili na extrémne metódy úbytku hmotnosti a diéty. Štúdia tiež naznačila, že diéty váhu skôr poškodia, ako pomôžu k „figúre snov“.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#dieťa #chudnutie #motivácia #obezita #váha #vnímanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku