5 potravín pre zdravšie (aj svetlejšie) zuby: Spoznajte ich!

, 12.03.2018 15:00
jahody, úsmev, zdravé zuby
O jahodách sa dávno vie, že pomáhajú zuby bieliť. Autor:

Návšteva zubného lekára aspoň raz ročne je celkom žiadaná - o zuby by ste sa mali starať aj pomocou odbornej zubnej hygieny či správnym čistením. Viete však, že pomôcť dokáže aj jedlo?

Áno, niektoré potraviny sú pre naše zuby prospešné – hoci vo všeobecnosti platí tvrdenie, že práve potraviny na zuby pôsobia najzaťažujúcejšie. S týmito im však spravíte dobrú službu.

Mandle

Viaceré prieskumy preukázali, že prospievajú zubom – dôvodom je obsah vápnika, ale aj proteínov a nízka hladina cukru v nich.

Brokolica

Ak si zahryznete do surovej brokolice, môžete zjemniť alebo odstrániť zo zubov škvrny z jedla. Brokolica pôsobí ako prírodná zubná kefka. Obsahuje tiež dostatok železa, ktoré pomáha zubom čeliť vplyvu kyselín z iných potravín.

Tekvicové semienka

Obsahujú množstvo vitamínov a živín, ktoré prospievajú zubnej sklovine aj zdravým ďasnám.

Jahody

Už dávnejšie sa vie, že jahody obsahujú kyselinu, ktorá pomáha prirodzene zuby zosvetľovať. Často sa odporúča jahody použiť ako prírodné bielidlo aj ich použitím v domácej „zubnej paste“, ktorá sa nanesie na zuby a potom dôsledne opláchne.

Ananás

S jeho konzumáciou stúpa produkcia slín v ústnej dutine, čím sa zuby prirodzene čistia. Pozor však na množstvo – príliš veľa tohto ovocia môže zubom aj uškodiť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zuby #zdravie #potravina #pomoc #bielenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Odpočinok v pohodlí domova vám prospieva, máte výborné podmienky.
Tajné sny sa vám dnes začnú pomaly ale...

+ Zamyslite sa nad svojim životom a zmeňte na ňom niečo k lepšiemu.
Niektoré veci môžete urobiť aj neskôr,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk