Život s endometriózou je peklo! Ako si ho uľahčuje Julianne Hough?

, 19.02.2018 13:00
Herečka a tanečnica Julianne Hough prišla v...
Herečka a tanečnica Julianne Hough prišla v kreácii Georges Chakra. Autor: ,

Herečka a tanečnica Julianne Hough trpí endometriózou. Čo robí, keď ju raz za mesiac prepadnú bolesti počas menštruácie?

V USA je Julianne Hough aj hovorkyňou SpeakEndo.com, organizácie, ktorá informuje o endometrióze a liečbe. Pre časopis PureWow porozprávala o tom, čo dobré pre svoje telo počas menštruácie robí, aby aspoň trochu zmiernila bolesti.

Hýbe sa!

Kŕče vám znepríjemňujú život, cítite sa nanič? To posledné, na čo väčšina z nás počas menštruácie pomyslí, je šport. No Julianne Hough naň nedá dopustiť. „Vďaka tancovaniu a plávaniu sa moje hormóny znova vyrovnajú a vďaka bolesti sa zmiernia aj bolesti. Len sa treba prekonať.“ Ak sa totiž venujete nejakému športu, telo sa obzvlášť dôkladne prekrví. Tento proces pomáha zmierniť menštruačné bolesti.

Je avokádo

Práve kvôli endometrióze Julianne dôkladne sledovala, ktoré potraviny jej robia dobre a ktoré naopak, posilňujú zápalové ložiská v tele. „Cukor alebo obilniny sú počas menštruácie pre mňa jedom. Po ich konzumácii sa cítim taká vyčerpaná, že sotva vstanem z postele,“ povedala. „Ale milujem avokádo. Zdravé tuky mi dodávajú energiu a cítim sa sýto, nie však malátne.“

Žiada o pomoc

Julianne sa rada cíti nezávislo, nerada niekoho žiada o pomoc. Zistila však, že počas silných menštruačných kŕčov jej život uľahčuje jej manžel, hokejista Brooks Laich. „Je to oslobodzujúci pocit, keď niekto za mňa nakúpi, kým som od bolesti "zrolovaná“ na gauči."

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#bolesť #tanec #avokádo #menštruácia #kŕče #endometrióza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zredukujte počet zjedených sladkostí, prospeje vám to.
Ak teraz zaberiete s cvičením, prinesie vám to...

+ Neponocujte, aj vy potrebujete nazbierať energiu na ďalší deň.
Nemusíte mať vždy pravdu, myslite aj na...