Konopné semienka skvelo poslúžia telu: Čistia črevá, posilnia svaly

08.02.2018 09:00
konopný olej
Konopný olej je tiež vhodnou stravovacou alternatívou. Autor:

O konope sa najčastejšie píše v súvislosti s marihuanou. Ale nič omamné a drogové nemajú s ňou spoločné konopné semienka. Práve naopak, sú hotovým zázrakom pre zdravie.

Konopné semienka, ktoré sú produktom konope siatej, neobsahujú žiadne látky THC, ale zato patrí medzi veľmi zdravé doplnky výživy. Okrem iného stačí spomenúť aminokyseliny, ktoré si naše telo nedokáže vytvoriť samo. Tie sa podieľajú na ochrane a regenerácii svalstva a robia z konopných semienok skvelý výživový doplnok po tréningu či záťažovej manuálnej práci.

Semienka sú skvelým zdrojom proteínov (teda bielkovín), obsahuje tiež zdravé omega 3-mastné kyseliny a množstvo vlákniny, vďaka ktorej prospievajú tráveniu. Tiež sa preukázalo, že ich konzumáciou sa reguluje chuť na sladké. Dokážu skvelo zasýtiť a je ideálne ich pridávať napríklad do ranných jedál, ktoré zabezpečia telu energiu až do ďalšieho jedla – v čase obeda.

Obsahujú množstvo vitamínov a minerálov a podľa niektorých odborníkov v sebe sústreďujú toľko zdraviu prospešných látok, že popri nich už nie je nutné užívať žiadne ďalšie doplnky výživy či minerály. Prospievajú krvnému tlaku, znižujú cholesterol. Okrem klasických semien je možné vyskúšať aj benefity konopného oleja.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezanedbávajte návštevy u stomatológa, konečne prekonáte strach.
Príležitosti sa na vás sypú, tak smelo sa...

+ Vyhoďte potraviny, ktoré sú po dobe spotreby a môžu byť pokazené.
Ak niečomu nerozumiete, spýtajte sa...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk