Gwyneth Paltrow a jej trénerka: Dávajú tip na nebezpečnú diétu!

, 18.12.2017 11:00
Gwyneth Paltrow (vľavo) a jej osobná trénerka...
Herečka Gwyneth Paltrow (vľavo) a jej osobná trénerka Tracy Anderson. Autor: ,

Gwyneth Paltrow so svojou fitnestrénerkou Tracy Anderson, zverejnili na Goop.com superdiétu. Má jeden háčik, žiaľ, je dokonca nebezpečná.

Odborníčka radí

Správa, zverejnená na internetovej stránke Goop.com bola predovšetkým tŕňom v očiach odborníčky Rhiannon Lambert. Titulok znel: „Ako veľmi rýchlo schudnúť.“ Podľa nej sú rady Gwyneth Paltrow a trénerky Tracy Anderson nebezpečné. „Paltrow a jej trénerka vypočítavajú, že v extrémne krátkom čase možno veľa schudnúť. V prvom rade je to nereálne a v druhom rade kilá, ktoré nevidíme na váhe, veľa nepovedia. Možno stratiť vodu a tým pádom menej vážiť. Rozhodujúca je strata telesného tuku. Tú však možno dosiahnuť len trvalo a nie za pár dní.“

Lepok a sacharidy preč!

Diéta dua Paltrow-Anderson vyprázdňuje telo. Rhiannon Lambert konštatuje: „Je to šokujúce, odporúča sa denný tréning. Z jedálnička vylúčiť lepok a sacharidy. Telo však potrebuje čas na regeneráciu. Príliš veľa záťaže brzdí aj spaľovanie energie.“ Aj tvrdenie, že keď sa budeme vyhýbať lepku a sacharidom, rýchlo schudneme, je vedecky nesprávne. „Rôzne štúdie ukázali, že z diét chudneme preto, lebo znižujeme príjem energie.“ Jednoducho povedané: Kto spotrebuje viac energie ako prijme, schudne. Predovšetkým, keď veľa športujete, sacharidy sú ako zdroj energie dôležité, inak riskujeme únavu a ľahkú depresiu.

Jedzte správne

„Určite sa nevyberte cestou tejto diéty,“ radí Lambert. „Jedzte správne.“ Jedzte cestoviny z tvrdej pšenice, zeleninu, obilné vločky, ryžu a sušené ovocie. Vyhýbajte sa príliš mäkkým cestovinám, zemiakom, sladkostiam, nejedzte ani bielu ryžu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#telesný tuk #sacharidy #lepok #energia #depresia #chudnutie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Potrebujete si konečne aj oddýchnuť a zabudnúť na všetok stres.
Dnes sa máte načo tešiť, prežijete veľmi...

+ Robe veci, ktoré vás bavia, len tak sa budete cítiť dobre.
vo vašej práci panuje napätie, pokúste sa ho...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk