Štíhla línia, pevné telo? Odpoveďou je nájsť mieru, tvrdí slávna trénerka

, 02.12.2017 08:00
fitness, cvičenie, tréning, chudnutie
Pri cvičení by sme nemali podceňovať ani strečovanie. Autor:

Na to, aby ste boli vo forme, nestačí len diétovať, alebo bláznivo cvičiť. Tvrdí to aj bývalá trénerka Davida Beckhama, austrálska rodáčka Tegan Haining.

Nedávno dokončila knihu o tom, ako by sme sa mali starať o svoje telo, aby sme ho udržali v kondícii a dobrom fyzickom stave. Neobchádza však ani tému života celkovo.

Základom podľa Hainingovej totiž nie je len pravidelný tréning s odborným vedením. Podľa nej by sme sa mali sústrediť aj na to, aby sme telu dopriali dostatok spánku či skoncovali s nezdravými zlozvykmi v stravovaní.

„Nemá zmysel, aby ste sa teraz vrhli na návštevu fitness-centra každý deň v týždni a po troch mesiacoch si privodili zranenie, ktoré vás odstaví na ďalších pár mesiacov. Všetko je o miere a rovnováhe,“ cituje Hainingovú Daily Mail.

Tridsaťpäťročná odborníčka odporúča tréning dvakrát týždenne v posilňovni so závažiami a spevnenie a posilnenie svalov, ďalšie dva razy by sme však mali venovať strečovacím cvičeniam, aby sa nám svaly neskracovali a telo nestrácalo ohybnosť.

„Ak chceme byť fit aj v šesťdesiatke, je nutné, aby sme venovali dostatok času na zlepšenie sily, ale tiež flexibility,“ upozorňuje v novej knihe.

Ak máte pocit, že odrazu musíte skoncovať so všetkými „hriešnosťami“, ktoré máte v jedálničku, tiež počúvajte slová celebritnej trénerky. Podľa nej nie je nutné, aby ste veci nadobro škrtli. Opäť radí dopriať si raz za čas niečo, čo nám chutí a je možno aj trošku nezdravé. „Život je dlhý a sme tu na to, aby sme sa tešili z vecí, ktoré máme radi. Akurát v tom musíme nájsť správnu rovnováhu,“ dodala.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#cvičenie #zivot #trénerka #Tegan Haining
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku