Ako mať v živote viac šťastia ako v minulosti?

12.11.2017 14:00
smiech, šťastie, dobrá nálada
Prítomný okamih má byť žriedlom nášho šťastia. Autor:

Recept na šťastie je tak jednoduchý, až ho mnoho ľudí považuje za niečo, čo nemôže fungovať. A pritom stačí iba pár životných opatrení, aby ste mohli byť výrazne šťastnejší ako v minulosti.

Vytvorte si spojenie s prírodou

Či chceme, alebo nie, pobyt na čerstvom vzduchu, v prírode, vo voľnom priestranstve nás robí šťastnejšími. V skratke možno povedať, že v obchodnom dome svoje šťastie ešte nikto nenašiel. Ak chcete zlepšiť pocit, že je život fajn, stavte na prírodu, sme totiž jej súčasťou. Gilles Moutounet, autor knihy Môj pes, môj guru odporúča práve prírodu, ako jeden zo zdrojov pocitov šťastia. Ak aj nemáte možnosť mať za domom les, stačí niekedy aj zimná záhrada, alebo s láskou pestované kvety.

Spoľahnite sa na vesmír, boha, pána, osud…

Motivačná literatúra je plná poučiek o tom, že všetko je vo vašich rukách. No a potom prídu nevysvetliteľné okolnosti. Niekedy je pre psychické zdravie a pocit vnútorného šťastia potrebné spoľahnúť sa na niečo vyššie, čo riadi pohyby telies, obežnú dráhu Zeme, východ a západ Slnka aj naše životy. Píše o tom Biblia, Korán, evanjeliá, učenie budhistov a každodenný život.

Žite v prítomnom okamihu

Vietnamský mních Thich Nhat Hanh označuje prítomný okamih za žriedlo nášho šťastia. Je len škoda, že ho prehliadame kvôli spomienkam na minulosť a strachu z budúcnosti. Ak si pritom predstavíte, že 80% vecí, ktorých sa bojíme sa nestanú a minulosť je už predsa za nami, je načase tešiť sa z toho, čo máme. Upozorňuje, že neustále zameriavanie sa na nedostatky plodí nešťastie. Vždy môžeme byť šťastnejší preto, čo máme. Už len preto, že sa môžeme slobodne nadýchnuť, niektorí také šťastie nemajú.

Hýbte sa

Telo bez pohybu chradne kondične aj na duchu. Tridsať minút aktívneho pohybu je absolútny základ duševného aj fyzického zdravia. Navyše pohybom sa znižuje stres a vyplavujú endorfíny. Vynikajúca kombinácia pre pocit šťastia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#spokojnosť #šťastie #vyrovnanosť #prítomnosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zaujímajte sa viac o vaše zdravie, vek vám pribúda a choroby tiež.
Ponúkané peniaze môžete odmietnuť,...

+ Vhodný čas na preventívne vyšetrenie u zubného lekára.
Nakúpite len nevyhnutné, myslite na predčasné...