Alergia na šport? V skutočnosti naozaj existuje!

, 16.10.2017 15:00
hnedý tuk, cvičenie, tréning
Ilustračné foto. Autor:

Tí, čo sa chcú športu naďalej "úspešne" vyhýbať, majú novú, a povedzme si to na rovinu, lepšiu výhovorku ako je "nemám čas".

Žiaľ, skutočne existuje fenomén zvaný „alergia na šport“. Je pravdou, že šport je to najlepšie, čo môžeme pre svoje telo spraviť. Ale asi 50 zo 100 tisíc ľudí prežíva pri fyzickej námahe alergické reakcie. Zarážajúce tiež je, že často ide aj o mladých športovcov. Táto alergia sa prejavuje kožnými vyrážkami, dýchacími ťažkosťami, opuchmi, pocitmi na zvracanie, závratmi až dokonca bezvedomím, alergickým šokom či búšením srdca.

Pozor aj na alkohol

30 až 50 percent ľudí, ktorí svoj imunitný systém nebezpečne počas cvičenia či trénovania preťažia, majú v skutočnosti alergiu na niektoré potraviny (napríklad pšenica alebo kôrovce) a nevedia o tom. Ak sa k tomu pridá telesná záťaž, alergia sa ešte posilní. Ďalšími spúšťačmi môže byť aj alkohol, lieky proti bolesti alebo zvýšená hladina estrogénu počas menštruácie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#alkohol #šport #búšenie srdca #opuch #bezvedomie #závrat
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Cestovanie do práce nemusíte riešiť, budete stále pracovať z domu.
Vaša finančná situácia sa dá...

+ Svieži dych určite nedosiahnete pravidelným fajčením cigariet.
Pripomeniete partnerovi finančné...