Pomôžte vášmu pomalému metabolizmu, nie je to veda!

, 23.08.2017 13:00
spálňa, spánok, nespavosť, vstávanie, budík
Ak telo nie je oddýchnuté, necítite sa v pohode. Autor:

Občas pomôžu naštartovať metabolizmus aj malé zmeny, ktoré nijako výrazne nenarušia váš život.

Zelený čaj je nielen zázrakom pomáhajúcim našej kráse zvnútra, ale zároveň pozitívne ovplyvňuje metabolizmus. A ďalší bonus? V istej miere obmedzuje ukladanie tuku. A to ešte stále nie je všetko. Zelený čaj dokáže spomaliť nárast hladiny cukru v krvi po konzumácii jedla – čo znamená, že človek sa cíti dlhšie zasýtený a hlad sa neozýva o slovo tak nástojčivo.

Voda je pre metabolizmus alfou a omegou. Dva litre tekutín telu postačia na aktívny metabolizmus. Ak ho dostatočne zásobujete vodou, výrazne zlepšujete jeho chod. Aby ste nezabudli na príjem vody, majte ju stále pred očami. Na stole v kancelárii majte fľašu či veľký pohár – akonáhle sa vyprázdni, okamžite ju naplňte.

Sama dobre viete, čo spôsobí nedostatok spánku s vaším telom – okrem iného si neustále pýta niečo sladké, pociťujete vlčí hlad – telo si pýta energiu, ktorá mu chýba kvôli nedostatku spánku. Ak organizmus bude v „podode“ a oddýchnutý, energiu sústredí iným smerom, než na upozorňovanie, že vám chýba „palivo“. Hoci to znie banálne, aj nedostotok spánku či odpočinku dokáže potrápiť práve metabolizmus.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#čaj #spánok #metabolizmus #spaĺovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku