Bruško ako v treťom mesiaci? Nadúvanie potrápi, ako sa ho zbaviť

08.06.2017 09:00
Ľudské brucho skrýva mnoho tajomstiev.
Ako sa zbaviť nepríjemného nadúvania? Autor: ,

Nafukovanie a pocit plného žalúdka vie byť poriadne nepríjemná vec. Pocitovo, ale aj esteticky - veď v lete často odhaľujeme bruško, ktoré nafúknuté nevyzerá podľa našich predstáv.

Plynatosť a nepríjemné pocity trávenia zvyčajne riešime pomocou doplnkov výživy či liekov, odborníci však tvrdia, že to ide aj pomocou stravy. V prvom rade by ste sa mali vyvarovať konkrétnych potravín, ktoré nadúvanie spôsobujú. K nim sa radia napríklad huby, ale aj zelenina ako karfiol či kapusta. Problematická môže byť aj cibuľa a cesnak.

Zelenina sa však dá nahradiť – ako alternatíva sa javí napríklad červená paprika, mrkva či zelené struky. Deň je dobré začať jogurtom s obsahom probiotických kultúr a v prípade ovocia siahajte po druhoch, ktoré sú tvorené v prvom rade vodou – melón či citrusové ovocie. Takéto pomáhajú vyplaviť z tela nadbytočný sodík či látky, ktoré plynatosť spôsobujú.

Pomôcť dokáže aj zázvorový či zelený čaj, netreba zabúdať na fenikel. A rozhodne by ste mali pouvažovať nad tým, že z jedálnička vyčiarknete potraviny s obsahom múky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#pomoc #jedlo #bruško #pocit #nadúvanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ak vás niečo trápi, zájdite si radšej k lekárovi, nepodceňujte to.
Musíte mať dobré vysvetlenie na to, ak...

+ Nejde všetko spraviť hneď tak ako chcete, na všetko treba čas.
Ak neviete pomôcť, zožeňte niekoho, kto by...