Domáce prostriedky na zmiernenie menštruačných bolestí

, 17.05.2017 15:00
žena, menštruácia, bolesti
Teplo, bylinkové čaje či joga - to všetko dokáže pomôcť pri menštuačných bolestiach. Autor:

Aké bylinky či pohybové aktivity dokážu zmierniť nepríjemné kŕče v podbrušku?

Čaj proti kŕčom

Čaj z harmančeka, zázvoru, bazalky, medovky či lipového kvetu dokáže zmierniť bolesti. Uvoľnia sa svaly a tým pádom povolia aj nepríjemné kŕče. Navyše, ak bylinkové čaje posypete štipkou škorice, ich relaxačný účinok na telo sa ešte znásobí.

Éterické oleje

Esenciálne oleje obsiahnuté v levanduli, majoránke či borievke upokojujú zmysly a pozitívne plývajú na aktuálnu náladu človeka. Vôňa mäty a vanilky zasa pomáha pri bolesiach hlavy, ktoré niektoré ženy takisto trápia počas menštruácie. Jemná masáž v oblasti brucha levanduľovým olejom takisto prinesie úľavu.

Šport

Jasné, že ak máte svoje dni, nemáte chuť odbehnúť polmaratón ani stráviť celý deň na cyklotúre. Ale niektoré aktivity sú práve v tomto období telu prospešné a dokážu zmierniť nepríjemné bolesti. Uvoľňujúca joga, beh v miernom tempe či pilates sú pohybové aktivity, ktoré by ste mali vyskúšať práve v období menštruácie. Aj brušné tance dokážu zmierniť nepríjemný tlak v podbrušku.

Teplo

Najjednoduchší spôsob, ktorý zaberá. Teplo pomáha uvoľniť svaly a tým pádom sa bolesť zmierňuje. Stačí naplniť termofor teplou vodou a priložiť na podbruško. Ľahnite si na pohovku a relaxujte. Pomôže aj teplá sprcha.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#podbruško #kŕče #bylinky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zimná dovolenka vám veľmi prospeje, hlavne čerstvý horský vzduch.
Bez ochranného obalu na mobil môžete...

+ Nepodceňujte chuť čerstvej ryby, potrebujete ju pre vaše zdravie.
Nerozdávajte osobné veci tým, ktorí to...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk