Proteínová diéta! Nový zázrak, ktorému veria aj vedci. Toto spôsobí...

Ako schudnúť? Túto otázku riešia mnohí z nás - najmä po sviatkoch, ktoré boli plné hodovania. Ak vás sklamali všetky osvedčené diéty, možno by ste mohli skúsiť novinku, ktorú potvrdili aj vedci. Proteínové hody!

losos
Losos je nesmierne bohatý na bielkoviny.
Autor:

Áno, čítate správne – nejde vlastne ani tak o diétu, ako o nahradenie jednotlivých súčastí jedálnička bielkovinami. Vedec Paul Arciero zo Skidmore College, ktorý sa podieľal na štúdii, uviedol pre magazín Health, že "konzumovanie proteínov takým spôsobom, ako prebehlo v prieskumu, stimuluje proteínovú syntézu v bunkách, čím vlastne tvorí zdravé a hladké svaly.

Podľa Arciera, ak chceme schudnúť, mali by sme do jedálnička 4 až 6-krát denne zaradiť porciu 20 gramov proteínov. Okrem toho, že telu dodajú energiu, zasýtia ho na dlhší čas, sú aj prostriedkom na zlepšenie metabolizmu a redukciu brušného tuku.

Ak sa vám podobná definícia pozdáva, vedzte, že by ste mali skúsiť do jedálnička pridať práve spomenutých 20 gramov niekoľkokrát za deň. Značí to, že by ste mali prijať napríklad päť vajíčok, grécky jogurt bez tuku, 80 gramov tuniaka bez oleja, či prípadne chudé mäso, kuracie prsia, hovädzie alebo lososa.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

vrak, nehoda

Pri nehode na Považí vyhasol život spolujazdkyne. Šoféroval jej manžel

23.04.2017 16:29

Život spolujazdkyne Miroslavy Š. (46) si vyžiadla vážna dopravná nehoda, ktorá sa stala v nedeľu ráno medzi obcami Klobušice a Prejta v okrese Ilava.

Ukrajina, vojaci

V Donbase narazil voz OBSE na mínu, Američan zomrel, dvaja ľudia zranení

23.04.2017 13:31, aktualizované: 15:45

Obrnený voz pozorovateľskej misie OBSE na území ovládanom východoukrajinskými separatistami narazil na protitankovú mínu.

trump

NYT: Trump sa spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.