Proteínová diéta! Nový zázrak, ktorému veria aj vedci. Toto spôsobí...

, 18.04.2017 15:00
losos
Losos je nesmierne bohatý na bielkoviny. Autor:

Ako schudnúť? Túto otázku riešia mnohí z nás - najmä po sviatkoch, ktoré boli plné hodovania. Ak vás sklamali všetky osvedčené diéty, možno by ste mohli skúsiť novinku, ktorú potvrdili aj vedci. Proteínové hody!

Áno, čítate správne – nejde vlastne ani tak o diétu, ako o nahradenie jednotlivých súčastí jedálnička bielkovinami. Vedec Paul Arciero zo Skidmore College, ktorý sa podieľal na štúdii, uviedol pre magazín Health, že "konzumovanie proteínov takým spôsobom, ako prebehlo v prieskumu, stimuluje proteínovú syntézu v bunkách, čím vlastne tvorí zdravé a hladké svaly.

Podľa Arciera, ak chceme schudnúť, mali by sme do jedálnička 4 až 6-krát denne zaradiť porciu 20 gramov proteínov. Okrem toho, že telu dodajú energiu, zasýtia ho na dlhší čas, sú aj prostriedkom na zlepšenie metabolizmu a redukciu brušného tuku.

Ak sa vám podobná definícia pozdáva, vedzte, že by ste mali skúsiť do jedálnička pridať práve spomenutých 20 gramov niekoľkokrát za deň. Značí to, že by ste mali prijať napríklad päť vajíčok, grécky jogurt bez tuku, 80 gramov tuniaka bez oleja, či prípadne chudé mäso, kuracie prsia, hovädzie alebo lososa.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#proteín #pomoc #jedlo #dieťa #chudnutie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Poupratujte si domácnosť, budete sa vo vlastnom byte cítiť lepšie.
Nezahrávajte sa s peniazmi, mohlo by to...

+ Pozor na zdravie, prejaví sa dosť nepríjemná alergia na jedlo.
Ovládajú vás zlé myšlienky, krádež by vás...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk