Ako sa chrániť pred plesňami na nohách a nechtoch?

Ak ste chytili plesne na nohách, môžete pozorovať tieto príznaky: Špeciálne priestor medzi prstami svrbí a suchá pokožka sa šúpe.

nohy, zadok, chodidlo
Ilustračné foto.
Autor:

Až k strate nechtov

V neskoršom štádiu infekcie sa môžu vyskytnúť pľuzgieriky a trhliny, možná je aj bakteriálna superinfekcia. Ľudia, ktorí trpia touto kožnou infekciou, ktorá sa nazýva aj „atletická noha“, často zápasia aj s plesňovým ochorením nechtov. Hubová infekcia sa rýchlo šíri do nechtov, môže to viesť až k strate nechtov.

Chráni aj okolité nechty

Jemná, ale účinná metóda, ako sa zbaviť „atletickej nohy“, je špeciálny gél. Zastaví šírenie plesní a pokožke pomáha regenerovať. Pri plesni na nechtoch môže sérum toto šírenie zastaviť. Preniká hlboko do nechtu a vytvára ochranný film, ktorý dokáže chrániť aj okolité nechty.

Aj pre deti

Takže čo robiť, aby sme sa v teplom ročnom období ochránili pred plesňovou infekciou? Jednou z možností je venovať pozornosť hygiene nôh a vyhnúť sa malým rankám na koži. Navyše možno pokožku podporiť zachovaním jej ochrannej bariéry – napríklad použitím ochrannej, vodeodolnej peny. Tá môže chrániť aj deti od štyroch rokov pred nákazou v bazéne.

Čítajte viac o nohách

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
South Korea Koreas Tensions

Čína trvá na odstránení jadrových zbraní z KĽDR

23.04.2017 17:44

Čínsky minister zahraničných vecí Wang I na návšteve v Grécku vyhlásil, že Čína trvá na odstránení jadrových zbraní z Kórejského polostrova.

vrak, nehoda

Pri nehode na Považí vyhasol život spolujazdkyne. Šoféroval jej manžel

23.04.2017 16:29

Život spolujazdkyne Miroslavy Š. (46) si vyžiadla vážna dopravná nehoda, ktorá sa stala v nedeľu ráno medzi obcami Klobušice a Prejta v okrese Ilava.

Ukrajina, vojaci

V Donbase narazil voz OBSE na mínu, Američan zomrel, dvaja ľudia zranení

23.04.2017 13:31, aktualizované: 15:45

Obrnený voz pozorovateľskej misie OBSE na území ovládanom východoukrajinskými separatistami narazil na protitankovú mínu.

trump

NYT: Trump sa spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.