Päť spôsobov na porazenie jarnej únavy a načerpanie energie!

24.03.2017 14:30
sauna, saunovanie, wellnes
Saunovanie dokáže z tela vylučovať toxíny zimy. Autor:

Prichádza obdobie slnka, radosti, všetko pučí, vy ste sa tešili na teplejšie počasie a zrazu vás len ťahá do postele. Nie je za tým žiadna nová láska, ale bohapustá únava.

Čo sa s tým dá spraviť, aby ste tento rok nechodili ako mátoha? Dodržte pár základných rád!

Dajte si saunu

Funguje veľmi spoľahlivo. Dokáže z tela vylučovať toxíny zimy, ale to je len jeden z jej prínosov. Proti jarnej únave bojuje aj tým, že po saunovaní omnoho viac pijete. Vaše bunky sú teda sviežejšie a do jari a vyšších teplôt vstupujete s automaticky vylepšeným pitným režimom. Mnoho ľudí totiž v porovnaní s obdobím chladu nezvýši priamo úmerne s teplotou objem vypitých tekutín a preto sa cítia malátni. Sauna zároveň eliminuje stres, ktorému je naše telo prirodzene vystavené zmenou ročného obdobia.

S pohybom na vzduchu opatrne

Športovanie vonku je veľmi vhodná terapia, no populácii, ktorá čoraz viac trpí alergiou môže šport na čerstvom vzduchu spôsobovať ešte väčšiu únavu dokonca aj zosilnenie prejavov alergie. Preto ak trpíte alergiou, športu sa nevzdávajte, ale únavu porazte radšej v posilňovni a cvičením doma. Pohyb je však základom, aby sa telo dokázalo vyrovnať s nižšou hladinou melatonínu, ktorá sa prirodzene po zime objavuje a spôsobuje v nás túžbu po spánku.

Obmedzte kávu

Šokujúce tvrdenie, ale je potrebné ho aplikovať. Káva totiž má jedno negatívum. Telo nabudí, ale je to tak trochu využívanie záložného zdroja. Vďaka tomu ožijete na desať minút, ale zvyšok dňa budete zničenejší ako bez kofeínu. Tento efekt sa prejavuje najviac práve na jar. Dajte telu zvyknúť si na jarné obdobie bez týchto energizérov. Na nové ročné obdobie nabehnete skôr ako kávičkári.

Viac relaxujte

Jar je síce krásna, ale pre telo jedno z najstresujú­cejších období. Mení sa teplota, dĺžka dňa, ovzdušie, mnoho zmyslových podnetov aj stravovanie. To znamená stres a stres spôsobuje prirodzenú únavu. Doprajte si preto o hodinu denne viac na hobby, zábavu, dobrú knihu, radosti s priateľmi, alebo rodinou a ani nebudete vedieť ako prežijete jar s elánom.

Nájdite si lásku

Nie je to náhoda, že sa s jarou skloňuje aj nová láska, flirt, zamilovanosť. Pretože práve toto citové rozpoloženie pôsobí extrémne stimulačne. Nabíja vás energiou ako amfetamíny. Preto ak ste sama, je vhodné koreniť si jar láskou. A ono to občas ide aj so stabilným partnerom. Len treba chcieť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pohyb #káva #jarná únava #sauna
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Na raňajky si dáte ovsenú kašu, bude to pre vás lepší začiatok do dňa.
Pozor na únavu a nedostatok spánku,...

+ Zmena šampónu vám pomôže s lupinami a vaše vlasy budú vyzerať zdravšie.
Vďaka svojej prirodzenej intuícii...