Ženy po rakovine ukázali hrdo svoje jazvy na móle v New Yorku

, 13.02.2017 17:00
rakovina prsníka - prehliadka - New York
Jedna z modeliek, ktorá podstúpila mastektómiu ľavého prsníka predvádza kolekciu dizajnérky AnaOno v New Yorku. Autor: ,

Rakovina prsníka je zákerná choroba. Mnoho žien, ktoré ju prežili, však ukázali, že dokážu hrdo stáť aj voči objektívom a celému svetu. V New Yorku sa konala prehliadka, kde mnohé z nich odhalili nielen svoje ja, ale aj telo po zákrokoch.

Dohromady 16 modeliek, skutočných žien, ktoré v minulosti čelili rakovinovej diagnóze, sa oblieklo do kreácii z dielne AnaOno – značky, ktorá tvorí primárne pre ženy po operácii poprsia, mastektómii prsníka (či prsníkov) alebo ich chirurgickej rekonštrukcii.

Defilé
		módnej prehliadky značky AnaOno,
		ktorá...

Na móle sa objavili dámy rôznych rás, veku aj fyzickej kondícií. Jednej z nich diagnostikovali rakovinu prsníku už ako osemnásťročnej a musela podstúpiť čiastočné odobratie tkaniva.

U 31-ročnej Ericky Hartovej, kyprej Afroameričanky, ktorá sa postavila pred objektívy len v čipkovaných nohavičkách, sa zase rakovina objavila pred pár rokmi a donútila ju absolvovať obojstrannú mastektómiu. V roku 2015 jej potom chirurgovia urobili čiastočnú rekonštrukciu poprsia. Hoci na jej hrudi stále vidieť jazvy a poprsiu chýbajú bradavky, Hart je s výsledkom spokojná.

Defilé módnej prehliadky značky AnaOno, ktorá...
Defilé módnej prehliadky značky AnaOno, ktorá tvorí módu pre ženy s diagnózou rakoviny prsníka.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Reuters, ANDREW KELLY

Počas prehliadky, nad ktorou prevzala záštitu herečka Mira Sorvino, sa podobných žien predviedlo hneď niekoľko. Tvorcovia a módna značka AnaOno akciu zorganizovali s úmyslom pritiahnuť pozornosť verejnosti aj na tento zdravotný problém a zároveň sa snažia získať finančné príspevky, ktoré pomôžu v budúcnosti pacientkam s rakovinou prsníka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#žena #rakovina prsníka #prehliadka #New York #mastektómia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk