Stačí jediný cvik a v zrkadle sa budete na seba pozerať s radosťou!

21.10.2016 12:00
cviky na bruško
Pri plankovaní je dôležité správne držať telo. Autor:

Od dnes nemôžete tvrdiť, že na vás cvičenie nefunguje. Stačí jeden cvik, ktorý ak budete robiť so železnou oddanosťou.

Tuk povolí a svaly sa vyformujú do sexi tvarov. Je načase prestať s výhovorkami a začať plankovať.

Brušný mostík na sexi línie

Brušný sval je jediným svalom, ktorý v našom tele nefixuje kosť a je životne dôležitý pri správnom držaní tela a chrbtice. Muži sa snažia vytvarovať z neho tehličky, no ženám pevné a sexi brucho pomôže ešte viac. Ich chrbticu totiž deformuje váha poprsia a pevné brucho môže zabrániť degeneratívnym zmenám. Plankovanie pre ženy teda nemá len estetickú hodnotu a nie je len o vytvarovanom a sexi brušku. Je aj o pekných ramenách, dobre tvarovaných rukách a stehnách so zadkom na obzretie.

Správny postoj

Pred akýmikoľvek variáciami a stupňovaním intenzity sa naučte základný a hlavne správny postoj pri planku. Platí, že lakte sú vždy pod ramenami. Nie vpredu, nie vzadu, ale rovno pod nimi. Tak si uchránite hĺbky. Telo držíte vzpriamene, v takom postoji, akoby ste stáli vzpriamene. Vždy sa pred plankovaním najprv prekontrolujte, aby vaše svaly a najmä kĺby netrpeli nesprávnou pozíciou a nepodľahli zraneniu.

Stupňujte intenzitu

Začať s plankom nie je nič jednoduché, hoci sa zdá, že nič nerobíte. Základným pravidlom je postupovať pomaly. Štartovacou čiarou je 30 sekúnd a každý ďalší deň môžete pridať 5 – 10 navyše. Časové obmedzenia v dĺžke držania pozície nie sú. Vždy však platí, že radšej menej, ale v správnom postoji. Tak, ako vám to telo dovolí.

Všetky dôležité svaly

Formovanie svalov sa nemusí diať len dvíhaním závaží, ale aj vďaka statickému napätiu. To budete pociťovať na komplexnej palete brušných svalov. Dokonca aj vnútorných a šikmých, ktoré pri bežných brušakoch ostávajú mimo hru. Precvičíte si svaly chrbta, ramien, rúk, tricepsov, bicepsov, prsného svalu, zadku aj stehien plus lýtok. Žiadny iný cvik takýto záber neposkytuje. Aj vďaka tomu má pre telo benefity, ako žiadna iná cvičebná zostava.

Výhody planku

• cvičíte len s vlastnou váhou
• precvičíte si počas krátkeho času takmer celé telo
• zlepšujete kondíciu
• zvyšujete výdrž
• efektívne spaľujete podkožný tuk
• zrýchľujete metabolizmus
• šetríte čas

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#cvičenie #chudnutie #planking
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Začnite robiť veci, na ktoré ste pred tým nemali čas, pokúste sa začať športom.
Mali by ste myslieť na...

+ Premýšľajte nad svojim zdravím, mali by ste sa viac snažiť vylepšiť si ho.
Nebuďte na nadriadených až...