Vyberte si šport podľa toho, koľko kalórií pri ňom spálite

, 22.09.2016 09:00
joga, dýchanie
Ako je to s kalóriami pri joge? Autor:

Squash alebo kickbox - pri týchto športoch sa kalórií zbavujete najrýchlejšie.

Šport je zábava a telu robí dobre. Napriek tomu je pre veľa z nás stále náročné prekonať sa a ísť športovať. Ak si chcete aktivitu vybrať podľa toho, koľko kalórií pri nej spálite, tu je návod.

Pri squashi spáli človek vážiaci 80 kilogramov za 30 minút 480 kalórií. Ak to porovnáme, je to jedna celá horká čokoláda. Ak vás tento šport neláka, skúste tanec. Napríklad breakdance sa pýši týmto údajom – 440 kalórií za 30 minút. Celkom porovnateľné so squashom. Medzi športy, pri ktorých spaľujete najviac ešte patria kickox či karate (400 kalórií za 30 minút), skákanie cez švihadlo (400 kalórií za 30 minút).

Ak túžite vyraziť von, ešte stále vám počasie ponúka túto šancu. Počas bicyklovania zohráva dôležitú rolu rýchlosť, akou šliapete do pedálov. A rozdiely v spálených kalóriách sú oveľa viditeľnejšie. Ak idete rýchlosťou 1 km za 7 minút, potom spálite 330 kalórií. Ak zrýchlite tempo dvojnásobne, spálite 700 kalórií.

Ak cvičíte napríklad jogu, počet spálených kalórií je o čosi menší. Za 30 minút spálite 110 kalórií. Podobné množstvo kalórií spálite aj pri rýchlejšej chôdzi.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#jóga #šport #chôdza #bicyklovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Čerstvé ovocie si môžete dopriať každé ráno, budete sa cítiť zdravo.
Prepočítate všetky výdavky na...

+ Snažte sa obmedziť mliečne výrobky, škodia vašej pleti.
Zaplatíte svoje dlhy, ktoré máte a bude sa vám...