Nočné popíjanie a potom opica! Kto ju zvládne ľahšie?

19.09.2016 07:00
alkohol, opica, zábava, party, oslava,...
Žúr je skvelý, ale ráno po ňom už menej. Autor:

Pravidelne športujete? Tak potom vaše stavy po prežúrovanej noci nie sú až také ťažké.

Ráno po prežúrovanej noci s množstvom alkoholu nepatrí k tým krajším v našom živote. Svet okolo nás je zahmlený, hlava neuveriteľne bolí a k tomu sa ešte môže pridať aj žalúdočná nevoľnosť.

Nová štúdia však ponúka isté riešenie na zmiernenie stavov po pití alkoholu. Nie všetci však zostanú príjemne prekvapení. Ide totiž o šport. A pravidelný.

Magazín „British Journal of Sports Medicine“ zverejnil výsledky štúdie, ktorá prebiehala v Škótsku a v Anglicku a do ktorej sa zapojilo 36 370 ľudí vo veku nad 40 rokov. V priebehu desiatich rokov sa výskum zameral na súvislosť športu a popíjania alkoholu.

Výsledky ukázali, že ľudia, ktorí pravidelne počas desiatich rokov športovali, mali nielenže lepšie vyhliadky čo sa srdcovo-cievnych ochorení týka. Zároveň vedci prišli na to, že ich organizmus si s prežúrovanou nocou plnej alkoholu dokáže poradiť oveĺa rýchlejšie. Športom trénované telo má tak popri „tehličkách“ aj ďalšiu výhodu. Opica nie je taká strašná a zbavíte sa jej o čosi rýchlejšie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#alkohol #noc #šport #žúr
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pokojne užívajte zdravotné úspechy avšak nič netreba preháňať.
Dedičstvo môže vašu...

+ Potrebujete oddychovať, ale nezabúdajte na aktívny spôsob relaxácie.
Poobzerajte sa v...