Koľko cukru denne je už dosť? Množstvo vás prekvapí

Sladké pasce číhajú na človeka na každom kroku. Musíte bojovať.

01.09.2016 11:00
cukor, žena, sladkosti, Foto:
Organizmu prospeje, ak obmedzíte jednoduché cukry.
debata (13)

Koľko cukru denne je akurát dosť? Inštitút „American Heart Association“ zverejnil nové usmernenia týkajúce sa množstva cukru v potrave.

Americká štúdia zverejnená spomínaným inštitútom uvádza, že denná dávka cukru by nemala u dospelého človeka prekročiť 25 gramov. V prepočte je to šesť až osem čajových lyžičiek. To nie je práve veľa, čo poviete?

Napríklad čokoládová tyčinka obsahuje v prepočte osem lyžičiek cukru, plechovica coca-coly až deväť. Z toho vyplýva, že človek nemusí byť žiaden fanatik do sladkostí, aby spomínané dávky prekročil.

Sladké pasce sa nachádzajú v našom jedálničku na každom kroku: v džúse či ľadovej káve, v šalátových dressingoch či v rôznych „zdravých“ raňajkových kašiach.

Veľa cukru v strave má neblahý vplyv nielen na vysoký krvný tlak. Spôsobuje obezitu, ktorou trpí čoraz viac populácie vyspelých krajín.

V kuchyni sa skúste zbytočnému príjmu cukru brániť, ako viete. Namiesto džúsov popíjajte čistú vodu či čaje, šaláty dochuťte bylinkami a olivovým olejom, ovsené vločky dochuťe škoricou a orieškami. Tipov je mnoho, snažte sa mať príjem cukru počas dňa pod kontrolou.

© Autorské práva vyhradené

13 debata chyba
Viac na túto tému: #cukor #množstvo #džús #pasca

+ Čaká vás náročná dlhá cesta, preto pozor na vyčerpanie pri šoférovaní.
Vyhýbajte sa zbytočným nákupom, môžete...

+ Dbajte na správnu techniku, aby ste predišli zraneniam a zlepšili výkon.
Nezabúdajte na poistenie do hôr, mohlo...