Cvičíme s therabandom

01.05.2016 11:00
Cvičenie s therabandom - vonkajšia strana stehien
Cvičenie s therabandom - vonkajšia strana stehien. Autor:

Začiatočníčky cvičia 10 opakovaní z každého cviku v dvoch sériách. Po osvojení techniky a pri postupnom narastaní výkonnosti zvýšte počet opakovaní na 15 až 20 z každého cviku v troch sériách.

Formujeme vonkajšie strany stehien

Ľahnite si na bok, oprite sa o predlaktie a dvíhajte nohu smerom dohora, po uhlom 45 stupňov. Bedrá a členky udržiavajte na jednej osi.

Cvičenie s therabandom - zadok.
Cvičenie s therabandom - zadok. Autor: SHUTTERSTOCK

Formujeme zadok

Ľahnite si na chrbát, theraband položte tak, aby kryl boky a zafixujte ho dlaňami. Pokrčte nohy a dvíhajte panvu. Počas cvičenia držte špičky nôh smerom hore. Intenzívnejšie tak stimulujete aj zadnú stranu stehien.

Cvičenie s therabandom - brucho.
Cvičenie s therabandom - brucho. Autor: SHUTTERSTOCK

Formujeme brucho

Ľahnite si na chrbát, uchopte theraband za konce a stred zafixujte o chodidlá. Pomocou brušných svalov nadvihnite lopatky smerom od podložky a pomaly sa vráťte do východiskovej polohy.

Cvičenie s therabandom - brucho, stehná.
Cvičenie s therabandom - brucho, stehná. Autor: SHUTTERSTOCK

Formujeme brucho a stehná

Ľahnite si na chrbát, uchopte theraband a napnite ho cez chodidlá. Nadvihnite pokrčené nohy. Nadvihnite pomocou brušných svalov lopatky od podložky a následne vystierajte nohy. Keď nohy opäť pokrčíte, uvoľnite brucho a vráťte sa do ľahu. Týmto variantom stimulujte vrchnú časť brucha. Ak chcete zapojiť spodnú časť brucha, musíte po zdvihnutí lopatiek od podložky prednožiť vystretými nohami a pustiť ich tiež vystreté späť tesne nad podložku. Brucho je počas prednožovania stále napnuté, lopatky sú pri tomto variante celý čas nad podložkou.

Cvičenie s therabandom - boky.
Cvičenie s therabandom - boky. Autor: SHUTTERSTOCK

Formujeme boky

Postavte sa na theraband a konce uchopte, resp. si ich omotajte okolo dlaní tak, aby ste dosiahli požadovaný odpor. Nohy vystrite, trup vzpriamte a vykonávajte úklony. Najprv precvičte jednu stranu a po krátkej pauze vykonajte rovnaký počet opakovaní na druhú stranu.

Článok vyšiel v novej ženskej prílohe Pravdy – v magazíne MiA.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#cvičenie #chudnutie #kondícia #theraband #ženský magazín MiA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Očista tela nie je zbytočná, aj vy sa budete cítiť oveľa lepšie.
Nepodceňujte svojho zamestnávateľa,...

+ Cestovanie do práce nemusíte riešiť, budete stále pracovať z domu.
Vaša finančná situácia sa dá...